TÜRGEV'den 5 yıldızlı yurt

TÜRGEV'den 5 yıldızlı yurt
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Edirne temasları sırasında açılışını yaptığı Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'na (TÜRGEV) ait Moralızade Leyla Hanım Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu "5 yıldızlı" otelleri aratmıyor. Adını, 19'uncu yüzyıl Türk şairlerinden Moralızade Leyla Hanım'dan alan 157 kişi kapasiteli yurtta şimdilik 116 üniversite öğrencisi kız kalıyor. Bu öğrencilerin 67'si yurtta burslu olarak barınıyor. Öğrenciler için her şeyin düşünüldüğü yurtta zengin bir kütüphanenin yanı sıra satranç odası, ebru sanatı atölyesi, spor salonu, konferans salonu, etüt odası ve mescit bulunuyor. Öğrencilerin tek, iki, üç ve dört kişilik odalarda kaldığı yurtta sabah kahvaltısı ve akşam yemeği veriliyor. Öğrenciler isterlerse odalarındaki mutfakta kendileri yemek yapabiliyor. Yurt müdiresi Esra Kurnaz, öğrencilerin bir aile ortamında yaşadığını belirterek "Abla-kardeş gibiyiz. Aralarında birinci sınıf öğrencilerinin yanı sıra daha önce başka yerlerde veya kiralık evlerde kalan ve tavsiye üzerine gelenler de var. Bütün öğrencilerimiz hayatlarından son derece memnun" dedi.

Özlem Yener (Spor Akademisi): "Daha önce kiralık bir evde kaldım. Burası kendi evim gibi. Hatta 5 yıldızlı otel gibi. Okul bitene kadar burada kalmak istiyorum."
Selime Nur Selamet (İşletme Fakültesi): "Tavsiye üzerine geldim, ortamı gördüm ve çok beğendim. Başka yer bakmadan yerleştim."
Merve Işıl Karaburun (Okul Öncesi Öğretmenliği): "Aile sıcaklığında bir yer. Konforunu anlatmama imkan yok".


TÜRGEV'DEN ÇİFTE DAVA!

TÜRGEV'DEN KILIÇDAROĞLU'NA: KENDİSİNE ACIYORUZ

BİZE ULAŞIN