Bingöl'e tehdit mektubu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Berkin Elvan ile ilgili sözleri çarpıtılan Yavuz Bingöl'e mahkeme tebligatı diye gönderilen mektuptan küfür ve tehdit çıktı

Bingöl'e tehdit mektubu
Şarkıcı Yavuz Bingöl, gazeteci Ahmet Hakan'a verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kastederek "Sokaklarda, ölmüş annesine küfredildiği için ertesi gün o da Berkin Elvan'ın annesini yuhalattı. Bu çok insani bir şey'' sözlerini kabul etmemiş 'Ahmet Hakan sözlerimi olduğu gibi yayımlayıp beni sizlere doğru taşısaydı, bir daha asla bu sütunlarda olmayacaktım! Gülsüm Anne'yi ellerinden beni doğru algılayan tüm insanları kalplerinden öperim' açıklaması yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Adliyesi'nden kendisine bir tebligat gelen Bingöl zarfı açtığında bir mektupla karşılaştı. Tebligattan çıkan imzasız mektubu inceleyen Bingöl, kendisine yazılmış hakaret ve tehdit dolu sözleri gördü. Bağlı bulunduğu mahallenin muhtarlığınca kendisine ulaştırılan mektubu şikayet etmeye karar veren Bingöl hemen İstanbul Adliyesi'ne geldi.

İFADELER ALINACAK
Savcılığa başvuran Bingöl, faili meçhul mektubu gönderen kişilerin bulunup haklarında yasal işlem yapılmasını istedi. Savcılık soruşturma başlatıp tebligatın içine yazılı olarak konulmuş olan o mektubu, kimin yazdığını araştırmaya başladı. Tebligatın gönderildiği mahkeme kalemi ve muhtarlık görevlilerinin ifadesine başvurulacak.

Yavuz Bingöl Şeb-i Arus'ta sahneye çıktı - TIKLAYIN
BİZE ULAŞIN