Milli Piyango 2015 bilet sorgulama motoru

Milli Piyango Genel Müdürlüğünce düzenlenen, ''2015 Yılbaşı Özel Çekilişi''açıklandı.

Milli Piyango 2015 bilet sorgulama motoru
Milli Piyango Genel Müdürlüğünce düzenlenen, ''Yılbaşı özel çekilişi'' başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda saat 13.00'te başlayan gündüz bölümü çekilişlerinde amorti ikramiyeleri hariç olmak üzere 1 milyon liranın altında ikramiye kazanan numaralar belirlendi.

src="https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2014/12/31/1420042638621.jpg" width="400" />

1 milyon lira ve üzerindeki ikramiyeler ile amorti çekilişleri saat 20.00'den itibaren aynı salonda gerçekleştirilmeye başlandı.

Öte yandan, Milli Piyango'nun bu yılki en büyük ikramiyesi olan 50 milyon lira, senenin son saatlerinde sahibini veya sahiplerini bulacak.

alt="" height="200" src="https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2014/12/31/1420042803309.jpg" width="400" />

- 2 MİLYON 950 BİN 273 ADET İKRAMİYE DAĞITILACAK

Yılbaşı özel çekiliş biletlerinin tümünün satılması halinde vatandaşa 286 milyon 150 bin lira ikramiye dağıtılacak. Bunun 50 milyon lirası büyük ikramiye olarak verilecek. Özel çekilişin diğer büyük ikramiyeleri de 1 adet 5 milyon, 1 adet 3 milyon, 1 adet 2 milyon, 1 adet 1 milyon, 5 adet de 500 bin lira olacak.

2 milyon adet de amortinin verileceği özel çekilişte, tüm biletlerin satılması halinde dağıtılacak ikramiye adedi 2 milyon 950 bin 273'e ulaşacak. Bütün biletlerin satılması kaydıyla da 286 milyon 150 bin liralık ikramiye dağıtılacak.


target="_blank">

BİLETLERE YOĞUN İLGİ

Milli Piyango İdaresinin "2015 Yılbaşı Özel Çekilişi''nde büyük ikramiyeyi kazanmayı hayal edenler vatandaşlar, çekilişin başlayacağı saate kadar bilet gişelerine yoğun ilgi gösterdi.

Yeni yıla daha fazla parayla girmek isteyen vatandaşlar bilet satış noktalarında kuyruk oluşturdu.

Vatandaşların daha çok çeyrek bilet satın alması nedeniyle bazı gişelerde çeyrek biletler tükendi.

Yılbaşı tatili dolayısıyla İstanbul'dan İzmir'e gelen Batuhan Öğütken, İstanbul'dan 10, daha sonra geldiği İzmir'den de 10 bilet aldığını ifade ederek, "Büyük ikramiye çıkarsa önce ödemelerim var, onları yapacağım. Kalanıyla gayrimenkul almak istiyorum. Bir de başka insanlara yardım edeceğim" diye konuştu.

src="https://isbh.tmgrup.com.tr/sbh/2014/12/31/1420057740396.jpg" width="400" />

"İkramiye şansı daha yüksek olduğu için" çeyrek bilet tercih ettiğini kaydeden Öğütken, bilet seçerken ilk ve son rakamların aynı olmamasına dikkat ettiğini anlattı.

Murat Çetik de yeni yıla umutlarla gireceğini ifade ederek, geçen seneki çeyrek biletine küçük bir ikramiye çıktığını, çeyrek biletlerin daha şanslı olduğuna inandığı için bu yıl iki çeyrek bilet aldığını dile getirdi.

Çetik, en büyük hayalinin ev almak olduğunu sözlerine ekledi.


BÜYÜK İKRAMİYE 50 MİLYON LİRA


Yılbaşı özel çekiliş biletlerinin tümünün satılması halinde vatandaşa 286 milyon 150 bin lira ikramiye dağıtılacak. Bunun 50 milyon lirası büyük ikramiye olarak verilecek.

Özel çekilişin diğer büyük ikramiyeleri de 1 adet 5 milyon, 1 adet 3 milyon, 1 adet 2 milyon, 1 adet 1 milyon, 5 adet de 500 bin lira olacak.

YILBAŞI İKRAMİYESİ İLE NELER ALINABİLİR?-Milli Piyango Yılbaşı büyük ikramiyesi olan 50 milyon lirayla altın alınmak istendiğinde 89 bin 285 adet Cumhuriyet, 178 bin 570 adet yarım ve 375 bin 140 adet çeyrek altın alınabiliyor.

-1 kilogramlık külçe altın alınmak istendiğinde ise gram fiyatı 84 lira baz alındığında 595 kilogram külçe altın alınabiliyor.

MERAK EDİLEN SORULAR VE CEVAPLARI

Milli Piyango biletleri nerede ve nasıl basılıyor?

Milli Piyango biletlerinin basımı T.C. Merkez Bankası'nın Banknot Matbaasında filigranlı özel para kağıtlarına güvenlik koşulları altında yapılmaktadır. Milli Piyango oyunlarının tüm biletleri Türk Parasını Koruma yasasının güvencesi altındadır.

Milli Piyango bileti satın alırken nelere dikkat edilmeli?

Milli Piyango İdaresi bayilik ruhsatını (gezici bayilerde yaka kartı) taşıyan ve istenildiğinde ibraz eden kişilerden satın alınması gerekir.
Biletin arkasında bayi satış mührü bulunmalıdır. Pürüzsüz veya kağıdın örselenmemiş olmasına dikkat edilmelidir.
Biletin sol alt bölümde bulunan güvenlik numarası iki parmak arasında gezdirildiğinde rakamların kabarık olduğu hissedilmelidir.
Bilet ışığa tutulduğunda bilet kağıdının dokusu içinde beyaz renkli MP amblemli filigranı vardır.
Ultraviyole (UV) ışıkta mavi ve açık yeşil renkli parlayan ve kesik çizgiler şeklinde dağılımı bulunan elyaflar (3mm.) bulunmaktadır.
18 Yaşından küçük olanlar bilet satın alamazlar. Kazanan biletlere ikramiye ödenmesini isteyemezler.

Piyango Biletinize ikramiye çıktığında ikramiyenizi nereden alacaksınız?

Milli Piyango biletinin son 3 ( üç ) rakamına kadar isabet eden ikramiye tutarlarını Milli Piyango gezici ve sabit bayileri ödemek zorundadır. Bu bayiler son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de ikramiyelerini ödeyebilirler. Bu tutarlar üzerindeki ikramiyeler bayi ödeme yetkisi dışındadır.
Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar olan ikramiyeleri öderler.
Yılbaşı çekilişi için bilet kupürlerine bakılmaksızın, 1.000.000.- ( Bir milyon TL. ) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Milli Piyango Şube Müdürlüklerince ödenir.

Milli Piyango sözlüğü:

Amorti:

Milli Piyango biletinin her çekilişte son rakamına göre biletlere verilmekte olan ikramiye. Değeri biletin değeri kadardır. Teselli: Milli Piyango biletinin çekilişinde en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının, her hanesindeki rakama göre bir farklılık gösteren ikramiyedir.

Düz Seri:

Birbirini sıralı olarak izleyen ve son rakamları 0'dan 9'a veya 0'dan 99'a kadar olan on ve yüz adetten oluşan Milli Piyango biletleridir.

Karışık Seri:

Birbirini sıralı olarak izlememekle birlikte son rakamları 0'dan 9'a veya 0'dan 99'a kadar olan on veya yüz adetten oluşan Milli Piyango biletleridir.

Çapraz Seri:

Milli Piyango biletlerin onluk veya yüzlük serilerin düzenlenmesi sırasında ilk ve son rakamlarının 0'dan 9'a kadar sıralanmış biçimidir.

Hamiline Ait Olma:

Milli Piyango oyunlarının tüm biletleri yasa gereği taşıyana (hamiline) aittir. Bileti ibraz eden her kişi, ikramiye almaya hak kazanır.

Bayi Ödeme Yetkisi:

Milli Piyango oyunları sabit ve gezici bayilerinin yasal olarak ödeyecekleri ikramiye tutarıdır.

BÜYÜK İKRAMİYE BU NUMARAYA

Büyük ikramiye olan 50 milyon lira 2692160 nolu bilete çıktı...

BİZE ULAŞIN