Ant Sekban'ı kaçıranlar tutuklandı

Ant Sekban'ı kaçıranlar tutuklandı

Çekmeköy'de kaçırılan 16 yaşındaki lise öğrencisi Ant Sekban'ı kaçıranlar tutuklandı.

  • Yaşam
  • Perşembe 08.01.2015 10:27
Çekmeköy'de evinin yakınlarında kaybolduktan 3 gün sonra bulunan 16 yaşındaki lise öğrencisi Ant Sekban'ı kaçıranlar tutuklandı.

Jandarmanın 3 gündür aradığı Ant Sekban bulundu, Sekban'ı kaçıranlar da tutuklandı. Ant SEKBAN'ın 29.12.2014 gecesi bulunmasına müteakiben kaçıran şüphelilerin tespiti ve yakalanması maksadı ile yapılan araştırmada İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca, Ant SEKBAN'ın kaçırıldığı ve 3 gün boyunca tutulduğu Pendik İlçesi Yenişehir Mahallesinde bulunan bir daire olduğu tespit edilmesi üzerine sitenin yönetimi ve güvenlik şirketi ile görüşme yapılmış, site girişindeki güvenlik personelinin siteye giriş çıkış yapanları kayıt etmiş olduğu defter incelenmiş, kayıt defterinde ki; 26-29.12.2014 tarihleri arasındaki siteye giriş çıkış yapan bütün şahısların isim üzerinden sorgulamaları yapılması üzerine, şüphelilerle akrabalık bağı olmayan N.C. isimli bir şahıs olduğu tespit edildi.

Yapılan tespitin ardından Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde yapılan incelemeler neticesinde N.C. isimli şahsın bahse konu kaçırma olayının şüphelileri ile birbirlerini yakinen tanıdıkları ortaya çıktı.

Şüphelilerin yakalanması için yoğun çalışma yapan İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, 06.01.2015 günü kaçırılma olayında kullanılan aracın Sultanbeyli İlçesinde görülmesi üzerine şüpheli şahsın ifadesi alındı. Alınan ifadeler ve yapılan görüşmeler sonucunda, şüpheli S.A. ve N.C. gözaltına alınırken, şüpheliler Ant Sekban tarafından da teşhis edildi.

Suçlamaları kabul eden şüpheli N.C. ve S.A. avukat eşliğinde alınan ifadelerinde olayın mağduru Ant SEKBAN isimli şahsın babası ile birkaç senedir devam eden alacak verecek davası nedeniyle yaptığını itiraf etti. Şüpheliler yasal işlemlerin yapılmasına müteakip adli makamlarca tutuklanarak Maltepe Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
BİZE ULAŞIN