Meteoroloji'den hava durumu açıklaması

Meteoroloji'den hava durumu açıklaması

Batı ve Orta Karadeniz'de batı ve güneybatı yönlerden esecek olan rüzgar, akşam saatlerinden sonra 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Erzurum, sabah ilk saatler ile gece saatlerinden itibaren Zonguldak, Bartın, Düzce, Bolu, Karabük ve Kastamonu, sabah saatlerinde Bursa, Kocaeli, Sakarya, Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Marmara ile Kıyı Ege'de hava sıcaklığının 2 ila 4 derece artacağı, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, güney kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları, Akdeniz ile Marmara'nın kuzey ve batısında kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Güney Ege kıyıları, Akdeniz ile Marmara'nın kuzey ve batısında kuvvetli olarak esmesi beklenirken Meteoroloji, başta soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler olmak üzere yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli ve dikkatli olunmasını istedi.

FIRTINA UYARISI

Batı ve Orta Karadeniz'de batı ve güneybatı yönlerden esecek olan rüzgarın akşam saatlerinden sonra 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtına Orta Karadeniz'de yarın sabah saatlerinden sonra güneybatılı yönlerden 8 ila 10 kuvvetinde tam fırtınaya dönüşecek. Fırtınanın etkisini öğle saatlerinden sonra kaybetmesi bekleniyor.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Bursa, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu sabah saatlerinde Düzce, Bolu, Zonguldak ve Karabük çevreleri ile gece saatlerinden itibaren Sinop hariç bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Trabzon'un doğusu; Rize ve Artvin çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, Elazığ, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU
: Parçalı ve çok bulutlu, Şanlıurfa, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN