Sıcaklık 15 derece daha düşecek

Türkiye'nin iç ve doğu kesimlerinde hafta sonuna kadar hızlı sıcaklık düşüşleri devam edecek. Batı'ya ise yeni bir yağışlı hava geliyor

Sıcaklık 15 derece daha düşecek
3 gündür büyük bölümü kar altında olan Türkiye'de karakış bir süre daha devam edecek. Meteoroloji, iç ve doğu kesimlerde sıcaklıkların birkaç gün içinde 10 ila 15 derece daha düşeceğini söylerken don ve buzlanma uyarısı yaptı. Diğer bölgelerde ise sıcaklıklarda değişiklik olmayacak. Cumartesi kuzey batı kesimleri yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

BAŞKENT -18 DERECE İLE BUZ TUTTU - TIKLAYIN

İZMİR'DE -7, MUĞLA'DA -8
Gece en düşük hava sıcaklığı Afyonkarahisar'da -24, Isparta'da -23, Denizli Çardak'ta -22, Burdur'da -23, Ankara'da -16 İzmir'de -7 ve İstanbul'da -5, Ardahan ve Erzincan -10, Hakkâri'de -4, Samsun'da -2, Adana, Antalya ve Diyarbakır'da 0 derece olarak ölçüldü. Muğla'da -8 ile son 43 yılın, Antalya'da -1 ile son 15 yılın, İzmir'de -5 ile son 51 yılın en düşük sıcaklık değerleri ölçüldü. Muğla Datça'da 6 yıl sonra ilk kez kar yağdı. Bodrum'da sıcaklık -1'e kadar düştü. Gaziantep ve Şanlıurfa'ya da yılın ilk karı düştü. Şırnak'ın Silopi ilçesinde yılın ilk karını görmek isteyen öğrenciler dışarı çıkmak istediği sırada aşırı yığılmadan dolayı merdivenlerin korkulukları kırıldı. Korkuluklardan düşen 10 öğrenci yaralandı. Bolu Dağı girişindeki viyadükte buzlanma nedeniyle İstanbul yönünde 30 kilometrelik kuyruk oluştu. Konya'yı Ankara, Antalya ve Aksaray'a bağlayan yollar hala kapalı. Sivas-Erzincan, Siirt-Şırnak, Sivas-Malatya, Erzurum-Bayburt karayolunda buzlanma nedeniyle araç geçişi durdu.

ANİ SICAKLIK DEĞİŞİMİ HASTA EDİYOR - TIKLAYIN

5 BİN 845 KÖY YOLU KAPALI
Erzurum'da bin 200, Sivas'ta 793, Kastamonu'da 704, Erzincan'da 374, Elazığ'da 362, Tunceli'de 336, Bolu'da 318 , Rize'de 316, Van'da 289 Bursa'da 235, Zonguldak'ta 227, Gümüşhane'de 213, Kayseri'de 195, Malatya'da 171, Tokat'ta 128, Bayburt 80, Yozgat'ta 76, Adıyaman'da 57 ve Kırıkkale, Muş, Ağrı, Sinop ve Giresun'da birçok köy yolu
kapalı.

26 İLDE OKULLAR BUGÜN DE TATİL
Gümüşhane , Rize, Trabzon, Kütahya, Bursa, Kayseri, Erzincan, Tunceli, Muş, Hakkâri, Kilis, Malatya, Ordu, Giresun, Balıkesir'de dün eğitime ara verildi. Konya, Karabük, Karaman, Aksaray, Erzincan, Giresun, Düzce, Bartın, Bayburt, Çorum, Zonguldak, Uşak, Şırnak, Isparta, Bitlis, Malatya, Ordu, Afyon, Rize, Nevşehir, Niğde, Ankara, Bingöl'de okullar tatil edildi. 3 gün kar tatili yapan İstanbul'da ise bugün okullar dersbaşı yapacak.

KAR MAĞDURİYETİ İŞ VE YOL KAZALARI...
Bilecik Pazaryeri'nde Halk Eğitim Merkezi'ne ait salonun çatısı çöktü.
Hatay'da Amanos dağlarında mahsur kalan 2 kişi'yi AFAD kurtardı. Hatay'ın Harbiye beldesinde sel yaşandı.
Erzincan-Sivas karayolunda buzlanma nedeniyle şarampole yuvarlanan otobüste Ali Güney (38) ölürken 45 kişi de yaralandı. Bursa'da kar lastiği bulunmayan korsan işçi servisi karda devrildi. Kazada Serap Uygur öldü, 16 işçi yaralandı. Bingöl'de minibüs devrildi: 1 ölü, 16 yaralı.
Bolu'da kar püskürtme aracına bacağını kaptıran Aziz Çevirgen (51) hayatını kaybetti.
Düzce'de tavuk yüklü kamyon önceki akşam kara saplandı, bin 500 tavuk telef oldu.
Antalya'da Ramazan Zorlu (55) yetiştirdiği domateslerin büyük bir bölümü dondan zarar görünce kendini asarak canına kıydı.

KAYAK MERKEZLERİNDE KAR KALINLIKLARI
Bursa Uludağ 285 cm
Kocaeli Kartepe 272 cm
Bolu Kartalkaya 223 cm
Kastamonu Ilgaz 113 cm
Kayseri Erciyes 105 cm
Samsun Ladik 90 cm
Erzurum Konaklı 85 cm
Erzurum Palandöken 83 cm
Isparta Davraz 75 cm
Kars Cıbıltepe 56 cm
Çankırı Yıldıztepe 40 cm
Elazığ Hazarbaba 40 cm
Erzincan Ergan 40 cm

Ali ALTUNTAŞ-Deniz KARA-Kasım ŞAHİN-Yaser ÇAPAROĞLU-Sinan AYDIN-Faruk CANBABA-Bülent ERTAŞ-İhsan TUNÇOĞLU-Tarık YILMAZ-Hanefi Ceyhan -Ercan AKGÜN/ SABAH
BİZE ULAŞIN