Kumarda basılan parti başkanı: Denetimdeyim

Adana'da Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi kumar oynandığı gerekçesiyle 9'uncu kez basıldı. Kumarda yakalanan parti genel başkanı "İddiaları araştırmak için denetime geldim" dedi

Kumarda basılan parti başkanı: Denetimdeyim
Adana'da kumar oynatıldığı iddiasıyla Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi İl ve İlçe başkanlığı binalarına düzenlenen operasyonlarda aralarında parti genel başkanı Öztürk Sızar'ın da bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı. Başkan Sızar, "Denetime gelmiştim" dedi. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi il ve ilçe başkanlıkları binalarında 'tombala' oynatıldığı iddialarıyla daha önce 8 kez operasyon düzenlemişti. Partinin merkez Seyhan ilçesi Seyhan Caddesi'ndeki il başkanlığı ile Çakmak Caddesi'ndeki ilçe başkanlığı binalarına geçtiğimiz günlerde ardı ardına 3 baskın daha yapıldı. Operasyonlarda aralarında parti genel başkanı Öztürk Sızar'ın da bulunduğu 40 kişi 'kumar oynatmak ve yer temin etmek' suçlarından gözaltına alındı. 236 kişiye de 208'er lira idari para cezası kesildi. Gözaltına alınanlar arasında bulunan Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi Genel Başkanı Öztürk Sızar, suçlamaları kabul etmedi. Parti binasında kumar oynatıldığı yönündeki iddiaları araştırmak üzere binaya gittiğini söyleyen Sızar'ın, "Sadece denetim yapıyordum" dediği öğrenildi.

PARTİ BİNASINA YAKLAŞMAMA CEZASI VERİLDİ
Polisin son operasyonu 8 Ocak'ta Tepebağ Mahallesi'ndeki parti binasına yaptığı, partililer kapıyı açmayınca demir kapının balyozla kırıldığı belirlendi. Polis binada arama yaptığı sırada yaklaşık 20 kişilik bir grubun çatıya çıkıp diğer binanın bacasına tombala malzemelerini sakladığı da belirlendi. Parti binalarında yapılan aramalarda tombala çekilişinde kullanılan kartlar ve pullar ile elektronik cihazlar bulundu. Partinin genel başkanın da aralarında bulunduğu 28 kişi emniyet müdürlüğünden serbest bırakılırken, Adli Tıp Biriminde sağlık kontrolünden geçirilen 12 kişi adliyeye sevk edildi. Mahkemece serbest bırakılan şüphelilerden 11'ine 2 ay süreyle parti binasına yaklaşmama cezası verildi.
BİZE ULAŞIN