Pendik’te dehşet anları

Pendik'te geçtiğimiz gün meydana gelen silahlı çatışmanın güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Güvenlik kamera kayıtlarında bir inşaat firmasını basan yaklaşık 15 kişilik grubun, çalışanı öldürmesi saniye saniye görülüyor.

Pendik’te dehşet anları
Olay, Pazar günü Pendik Kaynarca Cemal Gürsel Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Gökay K. isimli zanlı, Kabaday İnşaat firması çalışanı Oğuzhan Yılmaz ile araba park yeri nedeniyle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine kavga çıktı. Bir süre sonra olay yerinden ayrılan Gökay K., arkadaşları ile birlikte geri döndü. Yaklaşık 15 kişi, Kabadayı İnşaat'ın ofisini silahlarıyla bastı. Çıkan tartışmadan şahıslardan birinin silahını alan Oğuzhan Yılmaz, ateş ederek aşağı inmeye başladı. Bu sırada aşağıda bekleyen koltuk değnekli Gökay K.'yi vurdu. Gökay K.'nin arkadaşları ise Oğuzhan Yılmaz'ı kurşun yağmuruna tuttu. Aldığı kurşun darbeleriyle yere düşen Yılmaz, hayatını kaybetti. Olayda yaralanan 3 kişi ise hastaneye kaldırıldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Yaşanan silahlı çatışma güvenlik kameralarına da saniye saniye yansıdı. Görüntülerde kalabalık grup, inşaat firmasına silahlarla geliyor. Bir süre sonra firmadan silahla çıkan Oğuzhan Yılmaz, Gökay K.'yi vuruyor. Gökay K.'nin arkadaşları ise Yılmaz'a kurşun yağdırıyor. Bununla da yetinmeyen zanlılar, Yılmaz'ı yere düştükten sonra tekmeleyerek öldürüyor.

Çevrede esnaflık yapan Kadir Akdin olayın otopark yüzünden yaşandığını belirterek, "Aracın park edildiği yer Kabadayı İnşaat'ın kendi yeri. Belediyeden kiraladığı yer. Bir akşam önceden araba bırakılmış buraya. Çay ocağına da 'benim arabamı kaldırabiliyorlarsa kaldırsınlar' demişler. Olay günü yaklaşık 15 kişinin yukarı çıktığı görülüyor. Yarım saat öncesinde bir tartışma çıkıyor. Gökay arkadaşlarını arıyor. Daha sonra 15 kişi işyerini basıyorlar. İçeri girenlerin elinde silah var. Onların elinden kapıyor silahı sonrasında görüntülerden belli dedi.

Medyada yer alan haberlerden rahatsızlık duyduğunu söyleyen Özgür Sarandal isimli esnaf ise, "Oğuzhan tek başına buradaydı. Bir saat önce tartışmışlar. Oğuzhan onları göndermiş. Sonra adam toplayıp geliyorlar. Karşı tarafın esnaflıkla falan bir alakası yok. Zaten böyle 20 kişilik esnaf grubu olsa onlara holding denir. Biz haberlerden rahatsız olduk. Oğuzhan Yılmaz vatanını seven bir kardeşimizdi diye konuştu.

BİZE ULAŞIN