Ve Dilek okyanusta!

Yetim kız öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak için denize açılan Dilek Ergül tek başına geçmeyi deneyeceği Atlas Okyanusu'na giriş yaptı

Ve Dilek okyanusta!
Okuyamayan kız çocuklarına destek fonu oluşturmak amacıyla, geçen 8 Haziran'da, küçük bir yelkenli ile İstanbul Avcılar'dan yola çıkan 41 yaşındaki Dilek Ergül, önceki gün Yeşil Burun Adaları'ndan Atlas Okyanusu geçişine başladı. Ergül 1 ay içinde okyanusun karşı kıyısındaki Karayipler'e varmayı hedefliyor. Okyanusu tek başına yelkenli teknesiyle geçen ilk Türk kadını olacak Ergül, Darüşşafaka'da eğitim gören, 10 yetim kız öğrencinin 10 yıllık eğitim giderlerini karşılamayı hedefliyor. Dilek Ergül, Rota Atlantik Projesi ile 1 milyon TL bağış toplamayı hedeflediği zorlu yolculukta ilk etapta Akdeniz geçişini tamamlayıp Cebelitarık Boğazı'na ulaştı. Atlas Okyanusu'nda Afrika kıtasının açıklarında güneye doğru ilerleyerek önce Kanarya Adaları'na sonra da Senegal ve Moritanya açıklarında bulunan bir Afrika ülkesi olan Yeşil Burun Adaları'na gelen Ergül, bugüne kadar 4 ülke, 37 limana uğradı. 3 bin 700 deniz mili yol yaptı.

BAĞIŞ YAPANIN İSMİNİ YAZACAK
Şimdiye kadarki bağışlarla 1 kız öğrencinin okul masraflarını karşılayan Ergül, "444 1863'ü arayarak aylık 50 TL x 12 ay mail order formu ile bağış yapan dostlarımızın isim veya mesajlarını yelkenlerimin üzerine çıkmayan kalemle kendi el yazımla yazacağım. 9 kızımızın eğitim giderleri için bin 500 gönüldaş gerekiyor. Kızlarımıza, kendi okyanuslarını geçmeleri için bir şans verin" dedi.

BİZE ULAŞIN