Hedefi annesinin hayali

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde TEOG sınavında 120 sorunun tümünü doğru cevaplayarak Türkiye birinciliğini paylaşan Esra Kalın, hedefinin annesinin hayali olan doktorluğu kazanmak olduğunu söyledi

Hedefi annesinin hayali
Mardin'in Mazıdağı ilçesinde TEOG sınavında 120 sorunun tümünü doğru cevaplayarak Türkiye birinciliğini paylaşan Esra Kalın, hedefinin annesinin hayali olan doktorluğu kazanmak olduğunu söyledi.

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde bir ilk yaşandı. İlçe tarihinde ilk defa bir öğrenci Türkiye genelinde yapılan bir sınavda Türkiye birincisi oldu. TEOG sınavındaki 120 sorudan 120'sini doğru cevaplayarak Türkiye birinciliğini paylaşan Esra Kalın'ın okuma azminin arkasında annesinin hayalini gerçekleştirmek olduğu ortaya çıktı. Kız öğrenciyi okulunda ziyaret eden gazeteciler, hem ailesi hem de öğretmenleri ile görüştü. Cumhuriyet Ortaokulu'nda 8-B sınıfında okuyan Esra Kalın'ı ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Atalay, ilçedeki okula kazandırılan kız öğrencilerinin başarısını dikkat çekti. İlçede son yıllarda öğretmenlerin ve idarecilerin köy köy, mahalle mahalle, ev ev dolaşarak kız çocuklarının eğitime kazandırıldığı bilgisini veren Atalay, "Yaptığımız çalışmanın semeresini şimdi almaya başladık. Okullarda açılan hazırlık kursları hem öğrencileri okula daha fazla bağladı, hem de okul ve öğretmenin önemini artırdı. Okulun kendisi hem okul hem de dershane oldu. El birliği ile yapılan bu çalışma iyi bir başarının kazanmasına vesile oldu. Esra kızımız da TEOG sınavında 120 sorudan 120'sini cevap vererek hem Türkiye birincisi oldu hem de ilçemizde bir ilke imza attı. İlçemizde ilk defa bir Türkiye birinciliği çıkarmış oldu. Öğrencimizin başarısında son dönemde eğitim alanında ivme kazandırdığımız çalışmaların yanı sıra eğitimcilerin velilerimizle yaptığı işbirliği ve hafta sonların da okullarımız da verdiğimiz kursların büyük bir etkisi oldu. Bu başarıda emeği geçen başta öğrencimizin öğretmenlerine, okul idarecilerine ve ailesini tebrik ediyorum. Bizim hedefimiz diğer öğrencilerimizin de aynı başarıyı yakalamalarıdır" dedi.
BİZE ULAŞIN