Öldüren hasret

Öldüren hasret

Üçüncü tüp bebek denemesinde hamile kalan Zeliha Kara, zatürreeye yakalandı. "Bebeğine zarar gelmesin" diye ilaç kullanmayan Kara, doktorunun kapısında yaşamını yitirdi

Adana'da 4 yıl önce bir şirkette çalışan Ali İhsan Kara ile yaşamını birleştiren Zeliha Kara'nın (40) bir türlü çocuğu olmadı. Bunun üzerine çareyi tüp bebek yönteminde arayan Kara, ilk iki denemesinde de başarısız oldu. Çocuk özlemine son vermek için bir evlat edinen Kara, kendi yavrusunu kucağına alma hasretini dindiremeyince üçüncü kez tüp bebek yöntemini denedi. Bu kez hamile kalmayı başaran Kara, kontrol için düzenli olarak Kadın Doğum Uzmanı Prof. Dr. Cüneyt Evrüke'ye gidip gelmeye başladı. Hamileliğinin de 8'inci ayına gelmişti. Ancak geçtiğimiz günlerde gribe yakalandı. Karnındaki bebeğine zarar verir düşüncesiyle ilaç kullanmayan Kara'nın hastalığı ilerleyerek zatürreeye dönüştü. Durumu kötüye gitmeye başlayınca eşinin de ısrarı ile doktora gitmeye karar verdi. Çift, önceki gün de Prof. Dr. Evrüke'nin muayenehanesine gitti.

BEBEĞİYLE BİRLİKTE...

Hastasının nefes almakta bile zorlandığını gören ve zatürree olduğunu anlayan doktor, tedavisinin hastanede yapılabilmesi için hemen bir ambulans çağırdı. Zehra Kara'yı da ambulans geldiğinde hemen bindirebilmek için tekerlekli sandalyeye oturttu. Bir süre sonra ambulans gelince, eşi asansörü çağırdı. Muayenehanenin kapısında asansörü bekledikleri sırada ise Kara birden fenalaştı. Kendinden gecen hamile kadına, sandalyeden indirilerek kalp masajı yapıldı. Ancak duran kalbi çalıştırılamayan Kara, tedavi için gittiği doktorunun kapısında can verdi. Kızının ölüm haberini alan anne Fadime Kara sinir krizleri geçirdi. Taksiyle doktorun muayenehanesine gelen acılı anne, "Kızım, ciğerim bu nasıl kader? Seninki kötü kader? Bebeğini göremeden onu koklayamadan öldün yavrum" diye ağıt yaktı. Eşinin ölümü ile adeta şok geçiren Ali İhsan Kara, kayınvalidesine sarılarak teselli etmeye çalıştı. Baygınlık geçiren yaşlı kadın, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Bebeği ile birlikte ölen Zeliha Kara'nın cenazesi ise otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
BİZE ULAŞIN