Sabıkalı sapığı DNA ele verdi

Cinsel tacizde bulunduğu üç kadını bıçakla yaralayan saldırganın kimliği, sigara izmaritindeki DNA'dan saptandı. Sabıkalı tecavüzcü Nihat Gevşek yakalandı

Sabıkalı sapığı DNA ele verdi
İstanbul Maltepe'de 2008 yılında gasp ettiği bir kıza tecavüz etmeye kalkışan Nihat Gevşek yakalanarak cezaevine konuldu. 4 yıl cezaevinde kalan ve denetimli serbestlik şartıyla tahliye edilen Gevşek, geçen aralık ayında Kadıköy'de yeniden ortaya çıktı. 20 Aralık'ta üniversiteli Didem K. ve muhasebeci Merve D.'yi gasp edip cinsel tacizde bulunan zanlı, bir gün sonra da bu kez oyuncu E. U.'yu hedef aldı. Dehşet dolu anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Gevşek, köpeğiyle birlikte evinin bulunduğu apartman kapısına gelen E. U.'nun yanına yaklaşıp köpeği sevdi. Daha sonra cebinden bıçak çıkaran Gevşek, genç kadına duvara dayayarak cep telefonunu aldı. Kadına tacizde bulunan zanlı ardından bir miktar parasını da gasp etti. Gözü dönmüş zanlı elindeki bıçakla E. U.'yu bacağından yaraladı. Tiyatro oyuncusu çığlıklar içinde evine kaçarken Nihat Gevşek ise kayıplara karıştı.

İKİNCİ KATTAN ATLADI
Olayın ardından geniş çaplı soruşturma başlatan Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği dedektifleri yaklaşık 15 gün süren detaylı bir inceleme yaptı. Kamera görüntülerini de inceleyen polis, zanlının olay sırasında elinden yere attığı izmariti bularak Kriminal Laboratuvar'a gönderdi. Polis, izmaritte bulduğu DNA örneklerini geriye dönük taradı ve DNA'nın gasp ve tacizden sabıkalı Nihat Gevşek'e ait olduğunu belirledi. Gevşek, Maltepe'deki evine baskına gelen polisi görünce ikinci kattan atladı. Polis yerde acılar içinde kıvranan Gevşek'i gözaltına alıp emniyete götürdü. Suçunu itiraf eden zanlı, bıçakla gasp, cinsel taciz ve bıçakla yaralama suçlamasıyla sevk edildiği adliyede tutuklanıp Maltepe Cezaevi'ne konuldu.
BİZE ULAŞIN