Çarşaflı kamuflajdan imkânsız aşk çıktı

Çarşaflı halde yakalanan iki gençten M.D.'nin, sevgilisiyle buluşmaya gittiği ortaya çıktı. Görüşmelerine izin verilmeyen gençlerin gizli buluştuğu öğrenildi

Çarşaflı kamuflajdan imkânsız aşk çıktı
Mardin Cumhuriyet Meydanı'nda önceki gün devriye gezen Yunus timleri, üzerlerinde kara çarşaf bulunan iki kişinin yürüyüşünden ve erkek ayakkabısı giymiş olmalarından şüphelendi. Polis 30 yaşındaki M.D.'yi yakalarken, yanındaki Z.T. (31) kaçtı. Erkek olduğu ortaya çıkan ikiliden Z.T. de daha sonra gözaltına alındı. Kentte 'IŞİD'liler yakalandı' söylentisi ortaya atıldı, ancak yapılan incelemede olayın iç yüzü ortaya çıktı. Eski CHP Mardin Milletvekili Mahmut Duyan ile eski Mardin Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı'nın akrabası olan M.D.'nin kız arkadaşıyla buluşmaya gittiği belirlendi. Z.T.'nin de şüphe çekmesin diye arkadaşına eşlik ettiği öğrenildi. M.D.'nin, sevdiği genç kızla evlenmek istediği, ancak ailelerin karşı çıkması üzerine buluşmak için bu yola başvurduğu ortaya çıktı.

TANINMIŞ AİLELERİN ÇOCUKLARI
İkilinin ilişkisinin yaklaşık dört yıldır sürdüğü, M.D.'nin daha önce de birçok kez aynı şekilde çarşaf giyerek buluşmaya gittiği belirlendi. Gençlerin buluşma yeri olarak Cumhuriyet Meydanı'na yakın bir yer seçtiği öğrenildi. M.D. ve Z.T.'nin herhangi bir örgütle bağlantısı olmadığı belirlenirken, M.D. ifadesinde "Aileler görüşmemize karşı çıktığı için bu yola başvurdum. Başka çarem yoktu" dedi. M.D.'nin ve sevdiği kızın ailesinin kentte tanınmış aileler olduğu öne sürüldü. Gençlerin yakınları kentteki yerel gazeteleri arayıp iki aile arasında kan davası olduğunu iddia etti.
BİZE ULAŞIN