Tiyatrocu Türker'den eşine şiddet davası

Tiyatro sanatçısı Özlem Güveli Türker, işadamı eşi İbrahim Türker'e boşanma davası açtı: Kocam sürekli olarak alkol alıp, bana ve çocuğuma şiddet uyguluyor

Tiyatrocu Türker'den eşine şiddet davası
Devlet tiyatrosu sanatçısı ve dizi oyuncusu Özlem Güveli Türker, işadamı İbrahim Türker'e boşanma davası açarak 500 bin lira tazminat istedi. İstanbul Aile Mahkemesi'ne açılan boşanma davasında, Özlem Güveli Türker, alkolizm boyutunda içki kullanan kocasının bir yemek daveti dönüşü yumruklu saldırısına maruz kaldığını ve ağzından, burnundan kan geldiğini iddia etti. Özlem Güveli Türker, eşinin kendisine, "Sen de kadın mısın, ş...siz, seni paramla besliyorum" gibi sözlerle hakaretler savurduğunu öne sürdü. Dava dilekçesinde, sık alkol alan işadamının eşine ve çocuğuna karşı psikolojik ve fiziksel şiddet uyguladığı ileri sürüldü. Davacı tiyatro sanatçısı, çocuğunun velayetinin yanı sıra 500 bin lira manevi tazminat istedi. Çocuk için aylık 7 bin lira, kendisi için de aylık 12 bin lira nafaka bağlanmasını talep eden Özlem Güveli Türker, ayrıca davalının hem müşterek evden hem de işyerinden uzaklaştırılmasını istedi.

'KAPRİSLERİNE SABRETTİ'
Eşinin 5 ay önce açtığı boşanma davasına cevap veren ve karşı boşanma davası açan İbrahim Türker ise iddiaları reddetti. 120 bin lira tazminat isteyen davalı kocanın avukatı da, "Davacının en iyi arabalara binmek, en iyi marka kıyafet, sürekli bakıcı, lüks semtlerde oturmak ve pahalı tatiller gibi istekleri hiç bitmedi. Müvekkilime sormadan önce göğsünü büyütmüş, sonra küçültmüş, burun ameliyatı, germe gibi bir sürü estetik operasyonlar yaptırmıştır. Müvekkilim bugüne kadar davacı eşin kaprislerine sabretmiştir. İddiaları gerçek dışıdır" dedi.
BİZE ULAŞIN