Yine, yeni, yeniden...

Yine, yeni, yeniden...

Atlantik Okyanusu'nu 9 metrelik teknesiyle tek başına geçmeye çalışırken kaza nedeniyle yolculuğuna ara veren Dilek Ergül, basın toplantısı düzenledi. Ergül, "Yarım bıraktığım işi tamamlayacağım" dedi

Dilek Ergül, Darüşşafakalı 10 kız öğrencinin 10 yıllık eğitim masrafı olan 1 milyon lira bağışı toplamak için 9 metrelik teknesi Symina ile tek başına Atlantik Okyanusu'nu geçmek üzere 8 Haziran 2014'te İstanbul'dan yola çıktı. Tek başına 3 bin 700 deniz mili yol yaptı, 4 ülke, 37 liman şehri ve 7 kara şehrine uğradı. 11 Ocak'ta Atlas Okyanusu'na giren Ergül'ün teknesi ertesi gün Karayipler'e doğru yol alırken bilinmeyen bir cisme çarptı. 20 saat boyunca 6 metreyi bulan dalgalarla mücadele eden Ergül, 8.5 deniz mili uzaklıktaki KP Albatross gemisine acil durum çağrısı yaptı. 2.5 saatlik operasyonla geminin güvertesine alınan Ergül, önce Rotterdam'a, oradan da uçakla İstanbul'a geldi.

'İLK HASİŞ TEKNE BULMAK'
Dün Darrüşşafaka Eğitim Kurumları'nda basın toplantısı düzenleyerek projesini anlatan Ergül, "Ben sözünü tutan birisiyim. Allah nasip ederse mutlaka olacak. Atlantik Okyanusu'nu geçeceğim. Yarım bıraktığımızı tamamlayalım. Kocam izin vermiyor dünya turu yapmama, 'Ben senin özlemine 1 seneden fazla dayanamam' dedi. Ama yapmak isteyen varsa Karayipler'den sonra teknemi verebilirim. İlk iş tekne bulmak" diye konuştu. Teknesi Symina'yı bırakmanın çok zor olduğunu vurgulayan Ergül, "14 Ocak'tan bu yana sinyal alınamıyor. O canının istediği bir yere gitti. Umarım hala okyanusun keyfini sürüyordur. İnşallah bir balıkçının eline geçer, onun ekmek teknesi olur" dedi.
BİZE ULAŞIN