Harici belleği saklayan polislere dava

Harici belleği saklayan polislere dava

Cinsel taciz iddiasıyla gözaltına alınan ünlü yoga ustası Akif Manaf'ın evinde yapılan aramada bir harici bellek delil olarak alınmıştı. O belleği ortadan kaybetmekle suçlanan 3 polise dava açıldı

Cinsel taciz suçlaması sebebiyle gözaltına alınıp ev ve işyerinde arama yapılan Yoga Akademi sahibi ünlü Yogacı Akif Manaf'ın ev aramasında ele geçirilen ve delil olan bir harici belleği ortadan kaybettikleri gerekçesiyle 3 polis memuru hakkında dava açıldı. 3 polis hakkında düzenlenen iddianamede, belleğin evde ele geçirilmesi ardından ekip şefi S.S. tarafından M.Y. isimli memura teslim edildiği, M.Y.'nin de ağzı bağlı beyaz poşet içinde bulunan delili şubeye getirdiği tahkikat odasında çalışan polis memuru N.Ü'ye verdiği kaydedilen iddianamede, N.Ü'nün de belleği masasının alt çekmecesinde sakladığının tespit edildiği belirtildi. 1 Ağustos günü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ele geçirilen materyallerin incelenmek ve imajının alınması için masaya konulması üzerine, bir adet harici belleğin kayıp olduğunun anlaşıldığı ifade edilen iddianamede, tutanak ile tespit edilen durumun önce amirlere sonra da savcıya bildirildiği belirtildi.

7.5 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ
İddianamede söz konusu polis memurlarının gerçeğin ortaya çıkmasını önlemek için Akif Manaf'ın ev aramasında ele geçen suç kanıtını ortadan kaldırdıkları iddia edildi. Polis memurlarının "Suç delillerini yok etmek" iddiasıyla 7.5 yıla kadar hapisleri isteniyor. Akif Manaf hakkında yanında çalışan Pelin Meltem E.'ye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla ağır ceza mahkemesinde dava açılmıştı.
BİZE ULAŞIN