Gece kulübünde pompalı dehşeti

Gece kulübünde pompalı dehşeti

Maltepe'de, gece kulübü çalışanlarınca kovulan iki kişi, yarım saat sonra pompalı tüfeklerle geri döndü. Çatışmada iki arkadaştan biri öldü, diğeri yaralandı

İstanbul Maltepe'de atıldıkları gece kulübüne yarım saat sonra pompalı tüfeklerle geri dönen 2 kişi dehşet saçtı. İkili ile gece kulübü çalışanları arasında çıkan çatışmada 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı, 11 kişi ise gözaltına alındı. Olay, geçen hafta Maltepe'deki bir gece kulübünde yaşandı. İddiaya göre, 5 arkadaş, eğlenmek için gece kulübüne geldi. Bir süre sonra grup ile gece kulübünün çalışanları arasında belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. 5 kafadar mekândan dışarı çıkarıldı. Bunu hazmedemeyen gruptan Mehmet S. (27) ile Adil Y. (31), yaklaşık yarım saat sonra pompalı tüfeklerle gece kulübünün önüne geldi. Mehmet S. ile Adil Y. dışarıdan mekâna ateş açmaya başlayınca gece kulübünde görevli bir kişi de uzun namlulu tüfekle karşılık verdi. İki grup arasında çatışma başladı. Adil Y., boynuna isabet eden saçmalarla ağır yaralanırken, yakın arkadaşı Mehmet S. ise eğlence mekânında çalışan güvenlik görevlileri tarafından darp edildi. Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Adil Y., yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

KAMERA TESPİT ETTİ

Olay yerine gelerek soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Masası polisleri, kavgaya ve silahlı çatışmaya karışan kişilerin açık kimliklerini tespit etti. Mehmet S., Adil Y. ve arkadaşları Metin S. (22), Vedat S. (32), Ali N. (33), mekân sahibi Selam Y. (42) ile mekân çalışanları Yaser Y. (23), Sabri A. (33), Muzaffer A. (28), Ömer G. (28) ve Nihat K. (38) isimli 11 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen sivil polisler, kurşunları Adil Y.'ye isabet eden uzun namlulu tüfeği kullanan kişinin Sabri A. olduğunu tespit etti. Zanlılar, İstanbul Emniyeti'ndeki işlemleri sonrası adliyeye sevk edildi. Adil Y.'ye ateş açtığı belirlenen zanlı Sabri A. tutuklandı.
BİZE ULAŞIN