Oteli arayınca yakayı ele verdi

İstanbul Şişli'de D'Lüx Nişantaşı eğlence kulübü önünde 1 kişinin öldürülmesi ve 2 kişinin de yaralanması eyleminin azmettiricisi olduğu ileri sürülen "Dede İsmail" lakaplı İsmail Dalkıran, Antalya'da 5 yıldızlı otelde gözaltına alındı

Oteli arayınca yakayı ele verdi
Şişli Valikonağı Caddesi üzerinde bulunan D'Lüx Nişantaşı isimli eğlence kulübü önünde geçtiğimiz yıl aralık ayında meydana gelen silahlı çatışmada, bodygardlardan Vedat Topçu ölürken, Baycan Ş. ve İhsan Ç. yaralanmıştı. Çatışma sonrası başlatılan operasyonlarda, E.E., D.G. ve A.Ö. gözaltına alınmıştı. Ancak silahlı çatışmanın azmettiricisi olduğu ileri sürülen "Dede İsmail" olarak bilinen İsmail Dalkıran her yerde aranıyordu.

5 YILDIZLI OTELDE GÖZALTINA ALINDI


Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Dede İsmail olarak bilinen İsmail Dalkıran'ı yakalamak için geniş çaplı bir operasyon başlattı. İstanbul'daki gece kulüplerinde dolaştığı bilgisi üzerine Şişli ve Beşiktaş'ta bulunan gece kulüplerine ve İsmail Dalkıran'ın Bahçelievler'de işlettiği yasadışı kumarhaneyene operasyonlar düzenlendi. Ancak yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Organize polisi, operasyonlardan dolayı kaçacak yer bulamayan "Dede İsmail'in" Antalya'da bulunan 5 yıldızlı bir otelden sevgilisi adına yer ayırttığını tespit etti. Hemen harekete geçen Organize ekipleri, Dede İsmail'i Antalya'da 5 yıldızlı bir otelde gözaltına aldı.

GÖRÜNTÜLÜ MAHKEMEYLE TUTUKLANDI


Gözaltına alınan İsmail Dalkıran, Antalya Adliyesi'ne sevk edildi. Burada görüntülü sistemle İstanbul Adliyesi'nde yapılan duruşma sonucu tutuklandı.

Bir dönem tribün liderliği yaptığı da ortaya çıkan İsmail Dalkıran'ın adı, 2002 yılında Bakırköy'de 1 kişinin öldüğü 4 kişinin yaralandığı çatışmada da yer almıştı.

Nişantaşı'ndaki olaydan sonra gözaltıla alınan diğer şüpheliler ise yanlarında sevgilileri olduğu halde içeriye alınmadıkları için korumalarla tartıştıklarını, bu durum gururlarına dokunduğu için kavga ettiklerini savunmuştu.
BİZE ULAŞIN