Küçük Mustafa 5 gün sonra bulundu!

Ormanda kaybolan 6 yaşındaki Mustafa 5 gün sonra bulundu.

Küçük Mustafa 5 gün sonra bulundu!

Tokat'ın Erbaa İlçesi'ne bağlı Gökal Beldesi'nde ormanlık alanda kaybolan 6 yaşındaki Mustafa Yaşar, 5 gün sonra ormanda bir ağacın altında otururken bulundu.

Sütlüce Mahallesi'nde oturan Zühide- İsa Yaşar çiftçinin 2 çocuğundan Mustafa Yaşar, geçen perşembe günü annesi ile birlikte çalı toplamak için ormanlık alana gitti. Öğle saatlerine doğru anne ve oğlu topladıkları çalılarla evlerine doğru yola çıktı. Ancak annesinin arkasında yürüyen Mustafa Yaşar, bu sırada gördüğü iki eşeğin peşinden gitti. Bir süre sonra oğlunun gelmediği fark eden anne Zühide Yaşar aradı ancak bulamadı. Anne Zühide Yaşar, daha sonra eve giderek durumu yakınlarına bildirdi. Baba İsa Yaşar ve yakınları bölgeye giderek arama çalışması başlattı.

Durum Tokat Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerine bildirildi. Bölgeye giden ekipler burada yaptıkları çalışmada küçük Mustafa'nın izine rastlayamadı. Dik yamaçların bulunduğu ormanlık alanda yapılan çalışmalara jandarma ekipleri de katıldı. Bugün öğlenden sonra ormanlık alanda arama yapan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri küçük Mustafa Yaşar, bir ağacın altında otururken bulundu. Mustafa Yaşar'ı 112 ekipleri sağlık kontrolü yapılamak üzere Erbaa Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

BİZE ULAŞIN