Geriye sadece beşiği kaldı

Kayseri'de evde mahsur kalan kızını kurtarmak isteyen baba istinat duvarının çökmesiyle bayıldı. Suya geçen elektrikle baba kız feci şekilde can verirken geride küçük kızın beşiği kaldı

Geriye sadece beşiği kaldı
Kayseri'de 3 gündür süren yağmur nedeniyle önceki gece oluşan sel suları, önceki gece bir anda merkez Melikgazi ilçesindeki bir binanın bodrum katında oturan 5 kişilik Suriyeli Mansur ailesinin evine doldu. Kendilerini panik halinde dışarı atan aile, bu sırada 1.5 yaşındaki kızları Meryem Mansur'un içeride kaldığını fark etti. Hemen geri dönen baba Cemil Mansur (41), kızını kurtarmak için su dolmaya başlayan eve girdi. Ancak bu sırada üzerine duvar çöken baba bayıldı. Ardından baba ve kızı suya geçen elektrik akımına kapıldı. Mahalle sakinlerinin tüm çabalarına rağmen kurtarılamayan Suriyeli baba ile kızı, itfaiyenin gelmesiyle birlikte dışarı çıkarıldı. Sağlık ekipleri tarafından suni teneffüs yapılan baba Cemil Mansur, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, kızı Meryem Mansur ise Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak ikisi de yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Sabah saatlerinde otopsileri yapılan baba kızın hem boğuldukları hem de elektrik akımına maruz kaldıkları belirlendi. Geride ise küçük kızın beşiği kaldı. Baba kız, Kayseri'deki kimsesizler mezarlığına defnedilecek.

YOZGAT:
Yozgat'ta yağmur ve dolu sebebiyle oluşan sel suları merkeze bağlı Musabeyli, Topaç ve Dayılı köyünde ekili alanlara zarar verdi.Dolu nedeniyle, nohut ve mercimek tarlarıyla, bağ ve bahçelerde de büyük maddi zarar oluşturdu. Sel sularının getirdiği ağaç dalları ise köprüleri tıkadı. Bölgeye gelen iş makineleri derelerde çalışma yaptı. Yağmur şehir merkezinde de yolları göle çevirdi. Yağmura tedbirsiz yakalanan vatandaşlar parklarda ki kamelyalara sığındı.

SİVAS:
Sivas'ın Gürün ilçesinde aniden bastıran dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Akşam saatlerinden itibaren başlayan sağanak yağışın ardından bastıran dolu hayatı felç etti. Gürün Yolgeçen köyünde hayvanlar ve çobanların mahsur kaldığı dolu köyü adeta beyaza bürüdü. Elektrik kesilmesine ve tarım alanlarına zarar veren dolu köylülere zor anlar yaşattı.

TRABZON:
Trabzon'un Of ilçesindeki Sulaklı mahallesinde, Şentürk Park Evleri önündeki 3-4 metrelik istinat duvarı yağmur nedeniyle toprağın yumuşamasıyla birlikte dün sabah saat 06.00 sıralarında büyük bir gürültüyle çöktü. Çökme sırasında park halindeki 2 otomobil hasar görürken, olay sonrası bölgede temizleme çalışması başlatıldı. Çökmede, istinat duvarının önünde başlatılan market inşaatının da etkisi olduğu belirtildi.

NEVŞEHİR:
Nevşehir'in Gülşehir ilçesinde önceki gün akşam saatlerinde aniden başlayan ve yaklaşık 45 dakika süren yağmur ve 15 dakika süren dolu nedeniyle tarım alanları büyük zarar gördü. Şehir Merkezinde oluşan sel nedeni ile birçok evin bodrum katlarını su bastı.

DENİZLİ:
Kale ilçesinde, altına sığındığı ağaca yıldırım düşmesi sonucu Durmuş Mustak hayatını kaybetti.

SAVAŞTAN KAÇTILAR SELE YAKALANDILAR
Aşırı yağış nedeniyle evlerini su basması sonucu iki ferdini kaybeden Suriyeli Mansur ailesinin iç savaş nedeniyle iki yıl önce Halep'ten kaçarak Türkiye'ye sığındığı ortaya çıktı.
BİZE ULAŞIN