Şehir şehir dolaşıp kanser ilacı çaldılar

Birçok kentte hastane ve eczanelerden milyonlarca liralık kanser ilacı çalıp satan çete operasyonla yakalandı. Sipariş üzerine ilaç çalan çetenin yurtdışı bağlantıları araştırılıyor

Şehir şehir dolaşıp kanser ilacı çaldılar
Adana'nın Yüreğir ilçesindeki özel bir hastanenin eczane ve ilaç deposuna geçen ay giren hırsızlar, kanser tedavisinde kullanılan ilaçları çaldı. Hastane görevlileri durumu polise bildirdi. Güvenlik kameralarını inceleyen hırsızlık masası ekipleri ilaçları çalan kişilerin hırsızlıktan kaydı bulunan Yusuf Aktaş ile Mehmet Ali Karakuş olduğunu tespit etti. Zanlıları yakalamak için harekete geçen ekipler hastanenin yakınında bulunan bir eczaneden de kanser ilaçlarının çalındığı ihbarını aldı. Çalınan ilaçların tamamının kanser tedavisinde kullanılan pahalı ilaçlar olduğunu söyleyen eczacı, "Sabah 2 kişi geldi, kanser ilacı olup olmadığını sordu. Ben de elimizde olduğunu söyledim. Teşekkür edip ayrıldılar. Akşam da hırsızlık meydana geldi. Çalınanların tamamı o iki kişinin sorduğu kanser ilaçları" dedi.

POLİS SUÇÜSTÜ YAPTI
İlaçların sipariş üzerine çalındığını belirleyen polis, özel ve kamu hastanelerinde önlem aldı. Hırsızlık zanlısı Mehmet Ali Karakuş, önceki gün ağzına maske takıp, bir hastanenin onkoloji servisine giderek görevlilerle sohbet etti ve laf arasında kanser ilacı olup olmadığını sordu. Depoda ilaçların olduğunu öğrenince aynı akşam hırsızlık yapmaya giden Karakuş, önlem alan ekipler tarafından yakalandı. Gözaltına alınan Karakuş sorgusunda ilaçları farklı yerlere sattığını ileri sürdü. Sipariş üzerine ilaç çalan çetenin yurtdışı bağlantılı olabileceği tahmin ediliyor. Hırsızlık masası ekipleri, aynı dönemde Trabzon, Samsun, Elazığ ve İzmir'de de aynı marka kanser ilaçlarının çalındığını tespit etti. Çete üyelerinden Onur Doğan'ın Elazığ'daki hırsızlığı gerçekleştirdiği bilgisini alan ekipler, şüpheliyi Elazığ'da gözaltına aldı. Mehmet Ali Karakuş ile Onur Doğan tutuklanırken, Yusuf Aktaş aranıyor. Çete üyelerinin Adana'da 500 bin liralık ilaç çaldığı, tüm çaldıkları ilaçların bedelinin ise milyonlarca lirayı bulduğu belirtildi.
BİZE ULAŞIN