Bakırcıbaşı Köşkü alev alev yandı

Çengelköy'de 3 katlı tarihi ahşap bina yangında kül oldu. Binada kiracı olarak oturan yaşlı çift yara almadan kurtarıldı.

Bakırcıbaşı Köşkü alev alev yandı
Bakırcıbaşı Sokaktaki 3 katlı tarihi ahşap binada saat 12.00 sıralarında yangın çıktı. Edinilen bilgiye göre tarihi binanın bitişiğinde duran seyyar mısır satıcısının tezgahındaki tüpün parlamasıyla alevler binaya sirayet etti. Çevre sakinleri itfaiyeye haber verdi. Bu arada binada kiracı olarak oturan yaşlı bir çift, çevredekilerin yardımıyla dışarıya çıktı.


İTFAİYE MÜDAHALE ETTİ


Kısa sürede olay yerine gelen Üsküdar ve Çengelköy itfaiyesi ekipleri yangına müdahale etti. Yangın çevre binalara sıçramadan söndürüldü ancak tarihi bina kullanılmaz nale geldi. Çevre sakinleri tarihi binanın söndürme çalışmalarını gözyaşları içinde izledi.


YEŞİLLER İÇİNDE YÜKSELEN ALEVLER


Köşkün bulunduğu semtin eşsiz yeşil görünümü içinde yükselen alevler, o ana tanık olanlar tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi.


BAKIRCIBAŞI'NIN KÖŞKÜYDÜ


Padişah Vahdettin'in Bakırcıbaşısının oturduğu köşkün, sokağa ismini de veren yapı olduğu belirtildi.. Olaydan sonra seyyar satıcı polis merkezine götürüldü.
BİZE ULAŞIN