Yağmur'u öldüren kazada sürücü alkollü

Yarışan iki aracın durağa dalmasıyla annesi ölen, kendisi ağır yaralanan 16 yaşındaki Yağmur hayata tutunamadı. Sürücü Olcay Tok, alkollü çıktı

Yağmur'u öldüren kazada sürücü alkollü
İzmir'de önceki sabah, aynı işyerinde çalışan Raşit Özerdem ile Olcay Tok'un (26), Güzelbahçe'de otomobilleriyle yarışırken çarpışarak, 60'ıncı Yıl Anadolu Lisesi Otobüs Durağına dalması sonucu annesi Fatma Bulanık (52) ölürken, kendisi de ağır yaralanan 16 yaşındaki kızı Yağmur Bulanık, hayata tutunamadı. Ağır yaralanarak Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Yağmur Bulanık da, dün sabaha karşı yaşamını yitirdi. Trafik magandalarının kurbanı olan Yağmur Bulanık'ın, kazadan bir gün önce annesiyle birlikte Güzelbahçe'deki Zeytinalanı'nda oturan dayısı Haydar Bulanık'a misafir geldiği, gece kalan anne-kızın, Yelki Mahallesi'ndeki evlerine dönmek üzere yola çıktıkları öğrenildi. Yağmur'dan geriye kalan, daha önce aynı durakta çektirdiği fotoğraf ise yürekleri burktu. Bu arada kazadan yaralı kurtulan sürücülerden Olcay Tok, 1.07 promil alkollü çıktı. Hastanede tedavileri tamamlanan Olcay Tok ve Raşit Özerdem, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

'KAZA DEĞİL CİNAYET'
SABAH'a konuşan talihsiz kızın dayısı Haydar Bulanık, "Bize misafir gelmişlerdi. Gece de kaldılar. Yüreğimize ateş düştü. Bu kaza değil cinayet. O trafik magandalarına en ağır ceza verilsin. O zaman belki acımız biraz olsun hafifler. Adalete güveniyorum. O durakta bekleyen 15-20 kişi de olabilirdi. Bizim canımız yandı başkalarının canı yanmasın" dedi. Anne Fatma ve kızı Yağmur Bulanık Yelki Aşağı Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Yelki Mezarlığı'nda yan yana toprağa verildi.
BİZE ULAŞIN