Suda serinleme sevdası 6 can aldı

Isparta'da havuza giren 2 çocuk kurtarılamadı. Kocaeli'nde 4 kişiyi kurtaran genç boğuldu. Antalya'da 2 Rus boğularak öldü. Siirt'te nehre düşen kadınlardan 3'üncüsü de ölü bulundu

Suda serinleme sevdası 6 can aldı
Isparta'nın Çukur köyünde yaşayan 13 yaşındaki Ahmet Can Bozkurt ve İsmail Can Bozkurt, önceki gün gezmek için köyün yakınındaki Kavacık mevkisine gitti. Sıcaktan bunalan çocuklar, bir süre sonra serinlemek için bölgede bulunan ve etrafı 2.5 metrelik tel örgüyle çevrili olan orman yangını söndürme havuzuna girdi. Ancak sudan çıkamayan çocuklar, 3 metre derinliğindeki havuzda boğuldu. Çocuklar eve dönmeyince aileleri jandarmayı aradı. Çevreyi aramaya başlayan jandarma ekipleri, havuzun kenarında çocukların elbiselerini bulunca itfaiye ve AFAD'dan yardım istedi. Hemen olay yerine gelen dalgıçlar, yaklaşık 1 saat süren çalışma sonucunda iki çocuğun cesedini sudan çıkardı. Çocuklarının cansız bedenlerini gören aileler sinir krizleri geçirdi. Kocaeli'nin Kandıra ilçesi Kumcağız sahilinde önceki gün denize giren 4 kişi, akıntıya kapılarak açığa sürüklendi. Bu sırada amcasına ait kafeteryada çalışan 19 yaşındaki Abdülkadir Arslan, boğulma tehlikesi geçirenleri kurtarmak için denize girdi. Sahil Kurtarma Timi'nin de yardımıyla 4 kişiyi denizden çıkaran Arslan, yorulduğu sırada dalgaların arasında kayboldu. Saatlerce süren arama çalışmaları sonucunda Arslan, suyun üzerinde hareketsiz halde bulundu. İlk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan Arslan kurtarılamadı.

ADANA POLİSİ DENETLEDİ

Antalya Kemer'e bağlı Göynük'teki bir otele tatile gelen 7 yaşındaki Rus turist German Volsky havuzda boğuldu. Sağlık ekibi tarafından duran kalbi yeniden çalıştırılan çocuk, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kemer merkezindeki bir otelde tatil yapan Rus Liudmila Denisenko da (65) denizde yüzerken hareketsiz kaldı. Sudan çıkarılan ve tatil yapan bir doktorun müdahale ittiği Liudmila, hayata döndürülemedi. Siirt Pervari'ye bağlı Yukarıbağcılar köyünde peynir otu toplamak için Herekol Dağı eteklerine giderken Masido Nehri'ne düşen kadınlardan 79 yaşındaki Emine Gürbüz'ün cesedi 1 hafta sonra bulundu. Olay anında bir kadın kurtarılırken, kaybolan 2 kadının cesedi ise daha önce bulunmuştu. Adana'da polis, her yıl onlarca çocuğun boğulduğu sulama kanallarını denetledi. Yüzerken yakalanan 45 çocuk ailelerine teslim edildi.
BİZE ULAŞIN