'Sigara ve alkolden başka şey yoktu'

Anne ve babasının cesetleriyle üç gün yaşayan Ukraynalı küçük kız ifadesinde "Annem ve babam sigara ve alkolden başka eve pek bir şey almıyordu. Evde hiç yiyecek yoktu" dedi

'Sigara ve alkolden başka şey yoktu'
Antalya'nın Alanya ilçesinde tatil yapmak için kiraladıkları sitede aşırı alkol aldıktan sonra öldüğü sanılan Viacheslav Samilo (38) ile eşi Maiia Samilo'nun (37) cesetleriyle 3 gün geçiren kızları Anzhelika Samilo'nun pedagog ve avukat eşliğinde ifadesi alındı.

'UYUDUKLARINI SANDIM'
Anne ve babasının uyuduğunu sandığını anlatan küçük kız, "Annem ve babama ne oldu bilmiyorum. Uyuyorlardı. Uyanmadılar. Evde yiyecek yoktu. Annem ve babam sigara ve alkolden başka eve pek bir şey almıyordu. Evde hiç yiyecek yoktu. Karnım çok acıkınca ben de balkona çıkarak komşulardan yemek istedim" dediği öğrenildi. Ukraynalı çiftin cesetleri otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi. Küçük kız ise Alanya Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü'ne teslim edildi. Olayla ilgili jandarma ekipleri geniş çaplı soruşturma sürdürürken, ailenin Ukrayna'daki yakınlarına ulaşılmaya çalışılıyor.

SAHTE ALKOL ŞÜPHESİ

Adli Tıp Kurumu'nda cesetlerden alınan numuneler laboratuvara gönderildi. İlk incelemede çiftin ölümünün sahte alkolden kaynaklanmış olabileceği değerlendirilirken, soruşturma bu yönde de sürdürülüyor. Cenazeler otopsinin ardından Ukrayna'ya gönderilecek.
BİZE ULAŞIN