Ayşe bebek başka canda yaşayacak

Gaziantep'te nefes borusuna karpuz çekirdeği kaçan ve 5 günlük yaşam savaşını önceki gün kaybeden 9 aylık Ayşe Ecrin'in karaciğeri İstanbul'da bir hastaya nakledildi

Ayşe bebek başka canda yaşayacak
Gaziantep'te karpuz çekirdeği nefes borusuna kaçan ve beyin ölümü gerçekleşen 9 aylık Ayşe Ecrin'in ailesi, organlarını bağışladı. Talihsiz olay Gaziantep'te geçen hafta yaşandı. Anne İlknur Doğan, 9 aylık kızı Ayşe Ecrin Doğan'a karpuz yedirmek istedi. Ancak karpuz çekirdeği minik bebeğin nefes borusuna kaçtı. Hemen Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Eğitim ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılan bebek yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

SAVAŞI KAYBETTİ

Ancak yoğun bakımda 5 gündür yaşam mücadelesi veren Ayşe Ecrin bebeğin beyin ölümü önceki gün gerçekleşti. Büyük üzüntü yaşayan ancak minik kızlarının başka bedenlerde yaşamasını isteyen anne İlknur ve baba Cemil Doğan da, Ayşe Ecrin'in organlarını bağışlamaya karar verdi. Bunun üzerine İstanbul'dan gelen bir ekip, ilk olarak Ecrin bebeğin karaciğerini alıp, başka bir hastaya ulaştırmak için harekete geçti. Ailenin yakınlarından İsmail Doğan da, "Doktorlar organ bağışını önerince ailesi de kabul etti. En azından başka bir canı kurtaralım dedik. Bu çocuk öldü ama bir can kurtarmak da mutluluk verici" dedi.
BİZE ULAŞIN