'İnsanlığı' ölüme böyle terk ettiler

Gaziantep'de bindiği minibüste fenalaşan 25 yaşındaki Halil Cengiz, bir yolcu tarafından sürüklenerek indirilip kaldırıma bırakıldı. Genç adam yaşamını yitirdi. 'İnsanlık bitmiş' dedirten o anlar kameralara da takıldı

'İnsanlığı' ölüme böyle terk ettiler
Gaziantep'te yolcu minibüsünde fenalaşan genç, yol kenarındaki kaldırıma bırakıldı. Uzun süre kaldırımda can çekişen genç kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Talihsiz gencin kalp krizi sonucu öldüğü belirlenirken, "insanlık ölmüş" dedirten anlar güvenlik kameralarına saniye saniye takıldı. Olay, 17 Haziran günü Ocaklar Mahallesi 16. Cadde üzerinde meydana geldi. Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinden Gaziantep'e gelen Halil Cengiz (25), şehir girişinde minibüse bindi. Ancak genç adam minibüste bir anda fenalaştı. Plakası ve sürücüsü belirlenemeyen minibüs sürücüsü de Cengiz'i hastaneye götürmek yerine yol kenarında durup, otomatik kapıyı açtı. Minibüsteki başka bir yolcu ise Halil Cengiz'i sürükleyerek minibüsten indirip duvar dibine yasladı. Minibüs daha sonra olay yerinden uzaklaşırken, yaşananlar çevrede bulunan bir işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülere göre yaklaşık yarım saat duvar dibinde duran genci yoldan geçen bazı duyarlı vatandaşlar fark edip, sağlık ekiplerine haber verdi. Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi'ne götürülen genç yaklaşık 4 saat sonra hayatını kaybetti. Kalp krizi sonucu öldüğü sanılan Cengiz'in cesedi kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.

DAHA 4 AY ÖNCE EVLENMİŞ

Mevsimlik işçi olarak çalışan gencin 4 ay önce evlendiği öğrenildi. Cengiz'in olay günü memleketi Suruç'tan Gaziantep'e döndüğü ortaya çıktı. 2009'da karıştığı bir kavga nedeniyle 4 yıl 2 ay hapis cezası alan gencin, cezasının onandığını önermesi üzerine Cengiz'in bunalıma girdiği ve Suriye'ye kaçmak istediği ancak başaramayınca Gaziantep'e döndüğü de iddia edildi. Oğlunu Yeşilkent Mezarlığı'nda toprağa veren ve kamera görüntülerine kendi gayretiyle ulaştığını belirten acılı baba Suphi Cengiz, "Görüntüleri izleyince acım daha da katlandı çünkü oğlum, duvar dibine bırakılmak yerine hastaneye götürülseydi, belki de kurtulabilirdi" dedi.
BİZE ULAŞIN