Ege'yi sel vurdu

Manisa'da üzerine yıldırım düşen bir kişi öldü, İzmir'de 2 kişi çöken çatının altında kaldı. Uşakta ise kent merkezi adeta göle döndü

Ege'yi sel vurdu
Manisa'nın Turgutlu ilçesinden İzmir'in Kemalpaşa ilçesine üzüm bağlarında çalışmaya giden işçiler birden yağmur başlayınca geri döndükleri sırada üzerlerine yıldırım düştü. Yıldırım isabet eden işçilerden 48 yaşındaki İsmail Yıldırım ağır yaralandı. Turgutlu Devlet Hastanesine kaldırılan Yıldırım, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Yıldırım'ın yakınları, sinir krizleri geçirdi. İzmir'de de sağanak yağmur ve fırtına nedeniyle Çiğli'deki bir AVM'nin depo bölümünün çatısı çöktü. Büyük panik yaşanırken, 2 kişi kaçarken düşerek yaralandı.

EVE YILDIRIM DÜŞTÜ

Uşak'ta etkili olan sağanak yağış nedeniyle kent merkezinde ve Ankara-İzmir karayolunda ulaşım aksadı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, iş merkezleri ve dükkanların önündeki tentelerin altına sığındı. Kayganlaşan yollarda küçük çaplı maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi, yükselen su birikintilerinde ilerlemeye çalışan bazı araçlar yolda mahsur kaldı. Kentin değişik yerlerinde ev ve işyerlerinin bodrum katlarını su bastı. Afyonkarahisar'ın Çay ilçesine bağlı Karamık köyüne Aziz Başer'e ait kerpiç evin üzerine yıldırım düştü. Oturma odasına düşen yıldırım evi adeta savaş alanına çevirirken, olayda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi. Erzurum'da sağanak nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı, yollarda sel baskını meydana geldi. Yağış nedeniyle Aziziye Köprülü Kavşağı'ndaki alt geçidinde yaklaşık bir metre yüksekliğinde su birikintisi oluştu. Alt geçitten geçemeyen bazı araçlar yolda kalınca trafikte aksamalar meydana geldi.
BİZE ULAŞIN