Didim'de kaçak göçmen teknesi battı!

Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında kaçak göçmen teknesi battı: 1 ölü, 25 kayıp var. Çanakkale'de 3 ayrı operasyonda 177 kaçak göçmen yakalandı

Didim'de kaçak göçmen teknesi battı!
Çanakkale'de ihbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, önceki gece 01;30 sıralarında, Ayvacık ilçesine bağlı Bademli köyünün Acıdere mevkisinde şüpheli iki kamyonet ve bir otomobili durdurdu. Yapılan kontrollerde, 40 Suriyeli mülteci yakalandı. Mültecilerle birlikte 5 insan taciri de gözaltına alındı.

KADIN VE ÇOCUKLAR VAR

Aynı gece saat 03;00 sıralarında, bu kez yine Ayvacık ilçesine bağlı Korobaşı köyünde içinde şüpheli görülen bir otobüste yapılan kontrolde, 60 Suriye, 14 Eritre ve 10 Myanmar uyruklu toplam 84 mülteci daha yakalandı. Bir insan taciri de gözaltına alındı. Mülteciler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ayvacık Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edilirken, adliyeye sevk edilen insan tacirlerinden, son operasyonda gözaltına alınan O.A. tutuklandı. Yine Ayvacık ilçesine bağlı Behramkale köyü açıklarında devriye gezen sahil güvenlik ekibi, bir lastik botla Yunanistan'ın Midilli adasına geçmeye çalışan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 41'i Afganistan, 12'si Suriye uyruklu 53 göçmeni yakalayarak jandarmaya teslim etti. Çanakkale Valiliği, 697 kaçak göçmenin yakalandığını, gözaltına alınan 20 insan tacirinden 4'ünün de tutuklandığını açıkladı.

7 KİŞİ KURTARILDI
Aydın Didim'in Tekağaç Mevkisi açıklarında içinde 37 Suriyeli kaçağın bulunduğu tekne ile 9 kişinin bulunduğu bot battı. Sahil Güvenlik denizden 20 kişiyi kurtardı. Bir erkeğin cesedine ulaşılırken kayıp 25 kişi için arama kurtarma çalışmalarına 5 sahil güvenlik botu, 1 uçak ve 1 helikopterle devam edildiği kaydedildi.
BİZE ULAŞIN