Gömüp fidye istemişler

İşadamı Mehmet Turgut'un katil zanlısı 16 kişinin Emniyet'teki işlemleri devam ediyor. Zanlıların Turgut'un cesedini Ballıca Ormanı'na gömdükten sonra 5 milyon euro fidye istediği ortaya çıktı

Gömüp fidye istemişler
Bakır Kralı' olarak tanınan işadamı Cüneyt Ali Turgut'un 5 milyon euro fidye için kaçırılan ve 19 gün sonra cesedi bulunan babası Mehmet Turgut'un öldürülmesiyle ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıktı.

30 GÜN HAZIRLIK YAPTILAR
İstanbul'da 26 Haziran'da kayıplara karışan ve 3 gün önce Pendik'teki Ballıca Ormanları'nda cesedi toprağa gömülü halde bulunan işadamı Mehmet Turgut'un öldürülmesiyle ilgili gözaltına alınan 16 kişinin Emniyet'teki işlemleri sürüyor. Turgut ailesine uzun yıllar hizmet eden ve fidyecilerle işbirliği yapan iki şoförün, kaçırma planını 30 günde hazırladıkları belirlendi. Gözaltındaki zanlılar arasındaki şoförler Fatih Ç. ve Serkan D.'nin çete üyeleriyle irtibata geçip uygun zamanı beklediği ve sonrasında Mehmet Turgut'u İstanbul Zeytinburnu'ndan kaçırıp Pendik'teki kiraladıkları villaya getirdiği saptandı. Zanlıların ayrıca, işadamı Turgut'un cesedini Pendik'teki Ballıca Ormanları'nda toprağa gömdükten sonra oğlu Cüneyt Ali Turgut'u arayıp 5 milyon euro fidye istediği ortaya çıktı. İddiaya göre, "Bakır Kralı" Cüneyt Ali Turgut ise babasının sesini duymak isteyince zanlılar paniğe kapılıp telefonu kapattı.

KESİCİ, DELİCİ ALET İZİ YOK

Sonrasında polisin villayı bulacağı endişesiyle Ankara, Kırklareli, Sakarya ve Van'a kaçtı. Uyuşturucu kullanmaktan sabıkaları bulunan ve geçmişte benzer bir kaçırma olayına karışmadıkları belirlenen zanlılar, Mehmet Turgut'un burnunun bantla kapatılması sonucu nefes alamayıp öldüğünü ileri sürmüştü. Adli Tıp'taki ilk incelemede de 19 gün sonra çürümüş halde cesedi bulunan Turgut'un bedeninde herhangi bir kesici delici alet izine rastlanmadı.
BİZE ULAŞIN