Kayınvalidesine karşı hukuk savaşı başlattı

Basketbol koçu Cihat Levent, kendisine karşı uzaklaştırma kararı aldıran eski kayınvalidesine dava açtı. "Hepsi iftira" diyen Levent, şikâyetçi oldu

Kayınvalidesine karşı hukuk savaşı başlattı
Yapımcı Ebru Hamamcıoğlu'nun annesi Ayça Akbatur, eski damadı olan basketbol koçu Cihat Levent'e karşı tedbir talep etmiş, mahkeme, Levent'in eski kayınvalidesinin ikametine 50 metre yaklaşmamasına karar vermişti. Cihat Levent kendisine iftira attığını iddia ettiği eski kaynanası Ayça Akbatur'dan şikâyetçi oldu. Savcılığa şikâyet dilekçesi veren Ünlü Koç, boşandığı eski eşinin annesi olan Ayça Akbatur'un gerçek dışı ve asılsız iddialarla İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvurarak koruma kararı aldırdığını kaydetti. Levent, eski kaynanasının boşandığı eşi Ebru Hamamcıoğlu'yla arasında devam eden velayet davasının seyrini etkilemek için kendisine iftira attığını öne sürerek bu karara itiraz ettiğini belirtti.

'MAHKEMEYİ ETKİLEMEK İSTİYOR'
Levent, kızını aldattığını iddialarının gerçek dışı olduğunu belirtirken, eski eşi Ebru Hamamcıoğlu ile anlaşmalı olarak boşandığını ifade etti. Levent, boşanmanın herhangi bir tarafı olmayan eski kaynanası Akbatur'un koruma talep ettiği dilekçesinde "aldatma" kelimesini dile getirerek İstanbul Aile Mahkemesi'nde devam eden velayet davasını etkilemek için mahkeme nezdinde olumsuz bir etki yaratmaya çalıştığını öne sürdü. Kişilik haklarına ağır derece zarar verdiğini ileri süren Cihat Levent, eski kaynanasının cezalandırılmasını istedi. Savcılık Levent'in şikayeti üzerine Ayça Akbatur hakkında soruşturma başlattı.

KORUMA TALEP ETMİŞTİ
Kayınvalide Akbatur, eski damadı Cihat Levent'in yaşamını huzur ve mutluluğunu, her an her yerde karşısına çıkabileceği endişesi ile yaşamak zorunda bıraktığını öne sürmüştü. İstanbul Aile Mahkemesi, Cihat Levent'in 3 ay süreyle eski kaynanası Ayça Akbatur'a yönelik şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama veya küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına, mağdur kaynananın ikametine 50 metreden fazla yaklaşmamasına hükmetmişti.
BİZE ULAŞIN