Paralelin sitesinden Gülen-İpek ifşası

Paralel yapının şirketleri Pensilvanya bağlantısını inkar ederken örgütün sitesi Hizmet News, “Gülen bağlantılı altın firmasının faaliyetleri ikinci kez durduruldu” başlığıyla verdiği haberde İpek'in organik bağını resmen deşifre etti.

Paralelin sitesinden Gülen-İpek ifşası

Paralel yapının en büyük finans kaynaklarından Koza-İpek Grubu'na yönelik düzenlenen operasyonda Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek halen firarda. Paralel yapıya yönelik operasyonlarda gözaltına alınan birçok isim FETÖ ile bağını inkar ederken, Fetullah Gülen de 'bu kişileri tanımam' diye açıklama yapıyor.BAĞINI DEŞİFRE ETTİFetullah Gülen'in lideri olduğu örgüt ilk kez bir grupla bağını yayın organından ifşa etti.

AÇIKÇA 'ADAMI' DEDİParalel örgütün dünya çapındaki faaliyetlerini veren Hizmet News adlı internet sitesinde Akın İpek'ın Gülen Grubu'nun adamı olduğu açıkça yazılıyor.

YAKIN BAĞLARI MEVCUTHaberde Eskişehir'de Koza Altın firmasına ait olan altın madeninin işletmesinin Valilik tarafından durdurulduğu ifade edilirken "2 ay sonra İslami din adamı Fetullah Gülen'e yakın olan şirketin faaliyetleri yeniden durduruldu" denildi. "Şirket, hükümetle devam eden yolsuzluk soruşturmasında ters düşen Gülen hareketiyle yakın bağları olan altın firması. İşadamı Akın İpek'e ait" ifadeleri kullanıldı.


Akşam

BİZE ULAŞIN