Polis dev gemide hırsız aradı!

Mersin'de insan kaçakçılığında kullanıldığı için barınağa çekilen 88 metre uzunluğundaki gemide, hırsızlık yaptığı öne sürülen 1 kişi yakalandı. Çalınan malzemeleri bir kişinin taşıyamayacağını değerlendiren polis, gemide hırsız aradı.

Polis dev gemide hırsız aradı!
Bir süre önce 333 göçmenle birlikte yakalanarak merkez Akdeniz İlçesi'ndeki balıkçı barınağına çekilen Togo bayraklı 'Burçin' isimli ticari gemide hırsızlık ihbarı alan ekipler, olay yerine gitti. Yaptıkları incelemede geminin yan tarafından iplerle sarkıtılmış çuvallarda bakır kablo ve malzemeler olduğunu gören polis, çevrede hareketlerinden şüphelendiği bir kişiyi gözaltına aldı.

Piyasa değeri 10 bin TL olan malzemelerin gemideki ekipmanlardan söküldüğünü ve tek bir kişi tarafından taşınamayacağını değerlendiren ekipler, gemide hırsız olabileceğini düşünerek arama yaptı. İtfaiyenin merdiveniyle gemiye giren polis, sahil güvenlik personeli ve deniz polisi ile birlikte 45 dakika kaptan köşkü, makine dairesi ve ambar olmak üzere 88 metre uzunluğundaki gemiyi didik didik aradı ancak sonuç alamadı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
BİZE ULAŞIN