1 liralık ölüm

Antalya'da, benzinlikte aracını yıkamak isteyen Sekmen, makineye 1 lira attı. Yıkama düğmesine basan Sekmen, elektrik kaçağı nedeniyle akıma kapılarak öldü. Sekmen'i kurtarmak isteyen arkadaşı ise ağır yaralandı

1 liralık ölüm
Antalya'da, meslek lisesi elektrik- elektronik bölümü mezunu olan ve elektrikçilik yapan Muhammet Sekmen (21), önceki gün akşam kardeşi Samet Sekmen (19) ile arkadaşları Hüseyin ve İsmail Memiş'i de alarak, denize gitmek için otomobiliyle yola çıktı. Aracını yıkamaya karar veren Sekmen, bir akaryakıt istasyonuna girdi. Makineye 1 TL atan Sekmen, suyu açmak için start düğmesine basar basmaz elektrik akımına kapıldı. Durumu gören arkadaşı Hüseyin Memiş de, Sekmen'i kurtarmak istedi. Ancak O da elektrik akımına kapıldı. Bu sırada yıkama bandına koşan istasyon görevlileri, makinenin elektriğini kesti.

ARKADAŞI DA AĞIR YARALI

Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen kurtarılamayan Sekmen, yaşamını yitirdi. Ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan Memiş'in durumunun da ağır olduğu ve hayati tehlikeyi atlamadığı öğrenildi. Ağabeyi gözleri önünde feci şekilde can veren Samet Sekmen ise cenazenin Adli Tıp Kurumu morgundan alınışı sırasında sinir krizi geçirdi. Muhammet Sekmen'in cenazesi Konya'nın Meram ilçesi Dere Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verilmek üzere Konya'ya götürüldü. Acılı baba Üzeyir Sekmen ise akaryakıt istasyonundan şikâyetçi olacağını söyledi.
BİZE ULAŞIN