Selvi boylu kara kuzum gitti

PKK'nın Iğdır'da polis memurlarını taşıyan servis minibüsüne yaptığı alçak saldırıda şehit düşen 13 polisten İbrahim Derindere'nin acılı annesi bu sözlerle ağıtlar yakarak terör örgütünü lanetledi

Selvi boylu kara kuzum gitti
Şehit polislerden İbrahim Derindere ile Yalçın Palıt'ın Adana'daki aileleri acı haberle yıkıldı. Evli bir kız çocuk babası polis memuru İbrahim Derindere'nin annesi Fadime Derindere, büyük oğlu Mustafa'ya sarılıp, "Selvi boylum, kara kuzum gitti" diyerek ağıtlar yaktı. Yakınları tarafından teselli edilmeye çalışan şehit annesi bayıldı. Fadime Derindere'ye ilk müdahaleyi sağlık görevlileri yaptı.

GÜL'ÜN KORUMASI...
Şehit polisler arasında bulunan Fehmi Şahin'in (42) 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yakın korumalığını yaptığı öğrenildi. Şahin'in, Gül'ün görev süresi boyunca yakın korumalığını yaptığı, Abdullah Gül'ün görev süresinin tamamlanması sonrası Iğdır Emniyet Müdürlüğü emrinde görev yapmak üzere tayin olduğu öğrenildi. Yağız isimli bir erkek çocuğu olan Şahin'in, erkek kardeşinin de astsubay olduğu öğrenildi.

"TÜRK'E ŞEREFTİR"
Şehit Başkomiser Mehmet Parlak'ın (32) Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesindeki baba evine ateş düştü. Acılı haberi alan baba Parlak, "Vatan sağolsun, sebep olanlar beter olsun" dedi. Şehidin öğretmen olan eşinin ise İstanbul'da olduğu öğrenildi. Şehit başkomiserin sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabında en son "Vuracaklarmış, vursunlar! Daracık, kuytu bir sokakta kalleşçe değil alnımızın çatından vursunlar! Er meydanında vurulmak Türk'e şereftir" yazısını paylaştığı ortaya çıktı.

ANNE VE BABA HACDAYDI
Hain saldırıda şehit düşen polis memuru Burak Zor'un (29) Samsun'daki baba evine ateş düştü. 1.5 yaşında Eymen isminde oğlu olan şehit polisten geriye oğluyla çektirdiği son fotoğrafı kaldı. Şehit polislerden Yusuf Yelkenci'nin (27) Zonguldak'taki babası Nevzat Yelkenci, "Vatan sağ olsun. Tek erkek çocuğumdu" diye konuştu. Iğdır'da şehit olan polis memuru Haluk Varlı'nın bir ay önce İzmir'den tayini çıkıp Iğdır'a gittiği öğrenildi. Şehit polislerden Yozgatlı Adem Cankurtaran'ın (31) 2 yıl önce evlendiği ve 1 yaşında çocuğu olduğu öğrenildi. Şehit polis memuru Ali Koç'un Suudi Arabistan'da hacda olduğu öğrenilen annesi Emine Koç ile babası Mithat Koç'un Türkiye'ye getirilmesi için devlet yetkilileri devrede.

'YAVRUMA NASIL KIYDILAR"
5 yıllık polis memuru ve bekâr olan Yalçın Palıt'ın (25) şehit haberini alan baba Necati Palıt "Yavruma nasıl kıydılar" diyerek gözyaşı döktü. Şehidin Adana'daki babaevine Türk bayrağı asıldı. Biri kız üç kardeşin en büyüğü olan şehit polis memurunun küçük yaşta annesini kaybettiği öğrenildi.

13 ŞEHİT POLİSİMİZ
Başkomiser Mehmet PARLAK (Kahramanmaraş-Evli)
Başkomiser Yusuf YELKENCİ (Zonguldak-Bekâr)
Polis Memuru Fehmi ŞAHİN (Aydın-1 çocuk babası)
Polis Memuru Ali KOÇ (Ankara-1 çocuk babası)
Polis Memuru Haluk VARLI (Van-Evli)
Polis Memuru Burak ZOR (Samsun-1 çocuk babası)
Polis Memuru Yalçın PALIT (Osmaniye-Bekâr)
Polis Memuru Yaşar DOĞANCAY ( Bolu-2 çocuk babası)
Polis Memuru Hasan ESER (Denizli-Evli)
Polis Memuru İbrahim DERİNDERE (Adana-1 çocuk babası)
Polis Memuru Adem CANKURTARAN (Yozgat-1 çocuk babası)
Polis Memuru Bekir Serhat KAYA (Yozgat-1 çocuk babası)
Polis Memuru Nebi GÜNDOĞAN (Kırıkkale)

Sinan AYDIN - Özkan AYDIN -Sırrıberk ARSLAN - Şaban YILMAZ-Murat ALHAN - Murat KARAMAN - Ziya RAMOĞLU /SABAH

BİZE ULAŞIN