AVTER sefer yapamayan otobüsçülere sahip çıktı

Büyük İstanbul Otogarı'nın işletmeciliğini yapan şirketin yönetim kurulu, ülkemizde son dönemde meydana gelen olaylar nedeniyle mağdur olan, otobüsleri taşlanan ve belli bölgelerde sefer yapamayan otobüsçülere sahip çıktı.

AVTER sefer yapamayan otobüsçülere sahip çıktı

SEFERLERDE BİRLİK VE BERABERLİĞİ PEKİŞTİRECEK ADIMLAR ATILDI

Metro Turizm ve Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Kurucu Onursal Başkanı, Karadenizli İşadamı Galip Öztürk'ün büyük hissedarı olduğu Avrasya Terminal İşletmecileri A.Ş'den birlik ve beraberliği pekiştirecek kararlar çıktı.

PARK ÜCRETİ ALINMAYACAK

AVTER, işletmesinde olan istanbul Otogarı'nda, Doğu ve Güneydoğu Anadolu firmalarından Kurban Bayramı da dahil olmak üzere hiçbir park ücreti alınmayacağı kararı bugün itibariyle yürürlüğe girdi. Doğu Anadolu'da Malatya, Bingöl, Van, Hakkari, Ağrı, Iğdır, Muş, Bitlis, Erzincan, Elazığ, Ardahan, Kars, Tunceli ve Erzurum ile Güneydoğu Anadolu'da ise Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Gaziantep, Adıyaman, Siirt, Kilis, Şırnak ve Batman illerine sefer düzenleyen firmalar, bu kentlere gidecek otobüsleri için 'Trafik Çıkış Belgesi'ni ibraz ederek park ücreti ödemeyecekler.

OTOGARLARDA ÖNLEMLER ÜST DÜZEYDE

Diğer taraftan AVTER'in işlettiği diğer otogarlarda, Doğu ve Güneydoğulu firmaların sorun yaşamaması, seyahatlerin engellenmemesi için gerekli önlemlerin alınması amacıyla bir dizi tedbir alındı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerine sefer yapan firmaların faaliyetlerini engelleyici etkenlerin ortadan kaldırılması için gereken çalışmaların yapılması talimatı verildi.

BİZE ULAŞIN