Gelinine sarkıntılık etti, eşi öldürttü

Oğlunun eşine sarkıntılık yaptığı öne sürülen 48 yaşındaki Şıh Mehmet Toprak, oğlu ve karısının para karşılığı anlaştığı iki kişi tarafından pompalı tüfekle öldürüldü

Gelinine sarkıntılık etti, eşi öldürttü
Osmaniye'de, oto tamircisi Şıh Mehmet Toprak (48), iddiaya göre oğlu Ali Toprak'ın (25) eşine sarkıntılık yaptı. Ali Toprak ve annesi Mercan Toprak (50), para karşılığında anlaştıkları Hayri Kale (41) ve Mehmet Güven'e (25) Şıh Mehmet Toprak'ı öldürttü. Osmaniye Sanayi Sitesi'nde iş yeri bulunan Şıh Mehmet Toprak, iddiaya göre oğlu Ali'nin eşi E.Ş.'ye sarkıntılık yaptı. Bunu öğrenen Ali ile annesi Mercan Toprak, para karşılığında anlaştıkları Haydar Kale'den, Şıh Mehmet Toprak'ı öldürmesini istedi. 2 Haziran'da arkadaşı Mehmet Güven'i de yanına alan Kale, Toprak'ı pompalı tüfekle öldürüp cesedi boş araziye gömdü. Zanlılar, Toprak'ın otomobilini ise uçurumdan aşağı yuvarladı.

POLİSE KAYIP İHBARI

Ali Toprak da 3 Haziran'da kayıp başvurusu yaptı. 19 Ağustos'ta çobanlar tarafından Toprak'ın otomobili bulundu. İl Emniyet Müdürlüğü bahçesine çekilen otomobil, detaylı incelemeye alındı. Araçta Haydar Kale ile Mehmet Güven'in parmak izini tespit eden polis, 2 sanığı gözaltına aldı. Suçlarını itiraf eden sanıkların gösterdikleri yerde de Toprak'ın cesedi bulundu. Güven ve Kale'nin ifadeleri üzerine Ali ve annesi Mercan Toprak da gözaltına alındı. Sorgularının ardından adliyeye sevk edilen 4 sanık tutuklandı. Toprak'ın cesedi ise Osmaniye'de defnedildi.
BİZE ULAŞIN