Acı ve gurur

Terör örgütü PKK'nın Hakkâri Dağlıca'da hain pusuyla şehit ettiği 16 askerimizden Astsubay Üstçavuş Okan Taşan'ın cenaze töreni dün Ankara Kocatepe Camisi'nde yapıldı. Törene şehidin acılı eşi polis, 5 yaşındaki oğlu Meriç ise asker üniformasıyla katıldı

Acı ve gurur
Hakkâri'nin Çukurca ilçesi Dağlıca bölgesinde şehit düşen 16 askerden biri olan Astsubay Üstçavuş Okan Taşan (27) için dün Ankara Kocatepe Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

"OKAN ÖLMEDİ, YAŞIYOR"
Şehit Astsubay Üstçavuş Taşan için Kocatepe Camisi'nde öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze namazının ardından şehit oğlunun tabutu başına gelen acılı baba Bayram Taşan, oğlunun tabutuna sarıldı. Polis üniforması giyerek şehit eşini uğurlayan Aylin Taşan'ın "Aşkım vatan için şehit oldu" sözleri yürekleri dağladı. Şehidin oğlu 5 yaşındaki Meriç Taşan ise üzerindeki asker üniforması ile babasının tabutunu öptü. Cenaze namazı için Kocatepe Camisi'ne gelen vatandaşlar, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları attı. Daha sonra şehidin naaşı askerlerin omzunda top arabasına kadar taşındı. Saygı geçişi sırasında komutanlar şehide selam dururken şehidin yakınları gözyaşlarını tutamadı. Tören esnasında şehidin babası Bayram Taşan, "Okan ölmedi, yaşıyor. Binlerce Okan var" diye bağırdı. Tekbirler eşliğinde uğurlanan Taşan'ın naaşı, törenin ardından Cebeci Askeri Şehitliği'nde toprağa verilmek üzere son yolculuğuna uğurlandı. Taşan'ın cenaze törenine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu MHP lideri Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar, kuvvet komutanları, bakanlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenaze töreninde Kocatepe Camisi İmamı, "Yarabbi, bütünlüğümüzü zedeleyecek her türlü provokasyonlardan milletimizi uzak eyle. Biz bu ülkenin bize nasıl ulaştığını çok iyi bilenlerdeniz. Bu vatan şehadetler üzerine yükselen, üzerinde mübarek bir bayrağın dalgalandığı mübarek bir vatan" diye dua etti. Şehidin naaşı son yolculuğuna uğurlanmak üzere Cebeci Askeri Şehitliği'ne doğru yola çıkarken cami avlusunda namaza katılan vatandaşlar tekbir getirdi "Kahrolsun PKK", sloganı attı.

ÖNCE ŞEHİT HABERİ SONRA HEDİYE BİSİKLETİ GELDİ
Cenaze töreni sırasında yürek yakan bir detay ortaya çıktı. Taşan'ın şehit düşmeden bir süre önce 5 yaşındaki oğlu Meriç'e bisiklet hediyesi aldığı öğrenildi. Oğlunun en büyük hayalini gerçekleştiren Taşan, bu hediyeyi kargoya verdikten sonra şehit oldu. Ailesi geçtiğimiz pazar günü Taşan'ın şehit olduğunu haberini aldı. Bundan bir gün sonra ise Taşan'ın hediyesi aileye ulaştı.
BİZE ULAŞIN