Araba fiyatına kurbanlık

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla Anadolu'nun çeşitli illerinden yola çıkan kurbanlıklar, gece yarısından itibaren İstanbul'a girmeye başladı.

Araba fiyatına kurbanlık
Kurbanlıkların satış alanlarında yerini almaya başlamasıyla birlikte kurban pazarlıkları da başladı. Hayvan pazarlarında her bütçeye uygun kurbanlıklar bulunurken bazı boğaların fiyatı ikinci el otomobil fiyatlarını aştı. Esenyurt'ta kurulan kurban pazarının gözdesi olan 1 tonluk "Kordon" adlı boğayı 16 bin liraya satacağını söyleyen Necat Çine, "Son dönemde yaşanan gelişmeler, et fiyatlarındaki artış piyasayı geçen seneye göre biraz yükseltti. Her bütçeye uygun kurban var. Bu pazarın en büyük hayvanı 1 tonluk Kordon. 16 bin liraya satacağım" dedi.

"HER BÜTÇEYE UYGUN"

Türkiye'nin dört bir tarafından getirilen kurbanlıklar İstanbul'daki kurban pazarlarında yerini almaya başladı. Bayrama sayılı günler kala İstanbul'a getirilen kurbanlıklar, pazarlarda hummalı bir çalışma başlattı. Kurban pazarlarında küçükbaş kurbanlık fiyatları 700, bin 400 lira arasında değişirken kurbanlık danalar 4 bin liradan 16 bin liraya kadar alıcı buluyor. Erzurum'dan 104 adet kurbanlık getiren Necat Çine, Fiyatlardaki artışa rağmen kurbanlıkların satıcıların ellerinde kalmayacağını söyledi. Canlı hayvanın kilosunun geçen sene 12 liradan alıcı bulduğunu ifade eden Çine, "Fiyat bu sene 15-16 lira civarında. Bu da ister istemez kurbanlık fiyatlarında bir artış yaşanmasına neden olacak" dedi.
BİZE ULAŞIN