Erkek çocuk tutkusu yaktı

Eşinden dört, sevgilisinden bir kızı olan Bahattin F., erkek çocuk arzusunu Türkmen bir kadının bebeğini nüfusuna geçirerek giderdi. Ancak sevgilisinin şikâyetiyle "çocuğun soy bağını değiştirme" suçundan 1 yıl hapis cezası aldı

Erkek çocuk tutkusu yaktı
Bahattin F., Sevim F. ile resmi nikâhlıydı. Okmeydanı'nda bir okulda müdürlük yapan Bahattin F.'nin dört kız çocuğu dünyaya gelmişti. 2000'de aynı okulda çalıştığı Serap G. isimli stajyer öğretmen ile tanışan Bahattin F., genç öğretmene eşi ile mutsuz olduklarını ve boşanacaklarını söyleyerek birlikte olmaya ikna etti. Üç yıl sonra sevgilisine ayrı bir ev açan Bahattin F., 13 yıl Serap G. ile karı-koca hayatı yaşadı. Hem resmi eşinin hem de Serap G.'nin evinde kalıyordu. İki taraf da durumdan haberdardı. Okul müdürlüğünden emekli olup ticarete atılan Bahattin F.'nin 2007'de Serap G.'den de bir kızı dünyaya geldi. Erkek çocuğunun olmasını isteyen işadamı, Serap G.'yi Kıbrıs'a götürüp erkek bebek için tedavi uygulattı ama başarısız olduğu için arzusu bir türlü gerçekleşmedi. Bir gün Bahattin F.'nin Serap G.'den olan beş yaşındaki kızının; annesine, babasının evinde ufak erkek bebek olduğunu ve biberonla o bebeğe mama verdiğini haber etmesiyle ortalık karıştı. Serap G.'nin ailenin kanunsuz şekilde bir çocuğu nüfuslarına geçirdiği yönündeki şikâyeti üzerine savcılıkça soruşturma başlatıldı. Hazırlanan iddianamede, resmi nikâhlı çiftin yabancı uyruklu bir kadının doğurduğu erkek çocuğu nüfuslarına geçirmek suretiyle soy bağını değiştirdikleri belirtildi. Serap G.'nin iddiasına göre evdeki erkek çocuk, Türkmenistanlı bir temizlikçi tarafından özel bir hastanede doğurulmuş, dünyaya gelir gelmez Bahattin ve Sevim F. tarafından nüfusuna beyan usulü ile geçirilmişti. Bu çocuğu da Fatma Ö. diye bir kadın ayarlamıştı... Bahattin F.'ye göre ise çocuk eve gelen temizlikçi ile ilişkiye girmesi sonucu dünyaya gelmişti ve biyolojik babası da kendisiydi. DNA testi yapılamadığı için bu konuda kimin doğru söylediği henüz netleşmedi. Hakkında açılan dava kapsamında İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkan Bahattin F. ifadesinde, erkek çocuğu nüfusuna geçirdiğini kabul etti. Fakat çocuğun babasının kendisi olduğunu, eve temizliğe gelen kadın ile ilişkiye girmesi sonucu çocuğun dünyaya geldiğini ileri sürdü. Resmi nikâhlı eşi Sevim F. ise "Çocuğu zaten nüfusuna kaydettirmişti. Başta kabul etmek istemesem de çocuğu gördükten sonra fikrimi değiştirdim" diye ifade verdi. Mahkeme, Bahattin F. ve eşine "Çocuğun soy bağını değiştirme" suçunu işlediklerinin sabit olduğuna hükmederek birer yıl hapis cezası verdi. Fakat 2012 doğumlu erkek çocuk, halen ailenin yanında... Bebeğin, ailenin nüfusundan çıkarılması için Serap G. tarafından dava açılsa da Bahattin F., DNA vermediği için dava sonuçlanamıyor. Bu arada Bahattin F. resmi nikâhlı eşini boşayarak çocuğu doğurduğu iddia edilen Nazıra H. ile resmi nikâh kıydırdı.

'BİYOLOJİK BABAYI BULDUM'
SABAH'a konuşan Serap G., "Bahattin'in Türkmenistanlı anneyle evliliği gerçek değil; Bahattin ile Sevim aynı evde... Benim tespitlerim; çocuğun Türkmenistanlı anneden dünyaya gelir gelmez Bahattin ve Sevim tarafından alınıp nüfusa geçirildiği yönünde. Onlar çocuğun Bahattin'den olduğunu iddia ediyor. Ama DNA testi yapılamadığı için bebeğin babasının Bahattin olup olmadığı tespit edilemiyor. Bu yüzden de çocuk resmen Bahattin ve Sevim çiftinin üzerine kayıtlı. Yani benim kızımın da resmi kardeşi. Araştırmalarım sonucu bu bebeğin biyolojik babasını da buldum. Gerekirse mahkemede şahitlik yapacak" dedi.
BİZE ULAŞIN