Yozgat'ta 96 bin paket kaçak sigara ele geçirildi

Yozgat Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şubesi ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda 96 bin 550 paket kaçak sigara ele geçirildi. Kaçak sigara sevkiyatı yapan 4 kişi gözaltına alındı.

Yozgat'ta 96 bin paket kaçak sigara ele geçirildi
Yapılan istihbarat çalışmaları kapsamında, doğu illerini batıya bağlayan E-88 Karayolu geçiş güzergahında bulunan Yozgat'ta, 2 otomobil ve 1 minibüste, kaçak sigara taşındığı bilgisine ulaşıldı. Yozgat il sınırlarına giriş yaptığı tespit edilen minibüs ve otomobiller takibe alınarak, Yozgat Muslubelen mevkiinde durdurularak arama yapıldı. Yapılan aramalarda, 96 bin 550 paket kaçak sigara ele geçirildi. Olayla ilgili olarak 4 kişi gözaltına alındı.


Yozgat Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Terör örgütlerinin en önemli kazanç kapısının kaçakçılık olduğunu belirterek, "Terör örgütleri, sigara kaçakçılığından elde ettiği gelirle ülke ekonomisi ile birlikte güvenliğine de derinden zarar vermektedir. Suç türleri arasında sigara kaçakçılığı, örgütler için getirisi yüksek cazip bir finans kaynağıdır. Terör örgütlerinin finans kaynaklarını kesmeden terörün önünü kesmek ve terörü bitirmek mümkün değildir. Bu bağlamda Yozgat Emniyet Müdürlüğü olarak ilimizde artırdığımız yol uygulamaları ile ülkemizin ve milletimizin geleceğini tehdit eden terörün en büyük finans kaynaklarından olan sigara kaçakçılığının önlenmesine yönelik çalışmalarımız azim ve kararlılıkla devam edecektir" dedi.
BİZE ULAŞIN