Tüm sınıf tanık olacak

Buz dolu plastik şişeyle 9 yaşındaki öğrencisinin kafasını yardığı öne sürülen öğretmen Cumhur T.'ye 5 yıl hapis istendi. Mahkeme, olay günü sınıfta olan tüm öğrencilerin tanık olarak dinlenmesi yönünde karar verdi

Tüm sınıf tanık olacak
İstanbul Fatih'te bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapan Cumhur T. (58) hakkında, içinde buz dolu şişeyle 9 yaşındaki öğrencisi E. K.'nın kafasını yardığı iddiasıyla dava açıldı. 5 yıla kadar hapsi istenen öğretmenin suçlamaları reddetmesi üzerine mahkeme, olay günü sınıftaki öğrencileri tanık olarak dinlemeye karar verdi.

KOLONYAYLA PANSUMAN
İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki davanın dosyasındaki iddialara göre, E. K. ders arasında arkadaşlarıyla buldukları içi buz dolu plastik şişeyi sınıfa getirip oynamaya başladı. Derste şişeyle şakalaşan öğrencilerin gürültü çıkarması üzerine öğretmen Cumhur T. öfkelendi. İddiaya göre, içi buz dolu şişeyi alan Cumhur T., E. K.'nın başına sertçe vurdu, sıra arkadaşına da tokat attı. Cumhur T., K.'nın başının kanadığını fark edince kolonya ile pansuman yapıp kanamayı durdurmaya çalıştı. Dersin bitmesiyle E., kanaması sürmesine rağmen evine gönderildi. Anne Sebahat K.'nın hastaneye götürdüğü E.'nin başına üç dikiş atıldı. Ailenin şikâyetçi olduğu Cumhur T. hakkında "kasten yaralamak" ve "kamu görevini kötüye kullanmak"tan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Mahkemede ifade veren küçük E., "Arkadaşlarım şişeyle oynuyordu. Öğretmenim yanıma gelip benim başıma buz şişesiyle vurdu. Niye vurduğunu anlamadım" derken, annesi Sebahat K. da "Oğlum eve geldiğinde başı yarılmış, üstü başı kan içindeydi. Öğretmeninin başına buz şişesiyle vurduğunu söyledi. Hemen hastaneye götürdüm. O ise çocuğumu hastaneye götürmek yerine eve gönderdi. Bir öğretmen böyle bir şeyi nasıl yapabilir. Şikâyetçiyim" diye konuştu.

SUÇLAMALARI REDDETTİ
Öğretmen Cumhur T., "37 yıllık öğretmenim. Ders anlattığım sırada E. arkadaşları ile birbirlerine şu şişesi atarak kavga ediyorlardı. Şişeyi alarak E.'nin yerini değiştirdim. Bir süre sonra E. başının kanadığını söyleyince hemen pansuman yaptım ve derse devam ettim" diyerek suçlamaları reddetti. Mahkeme, o gün sınıftaki tüm öğrencilerin tanık olarak dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

BUGÜN NELER OLDU