'Şarkı söylemeyi çok özledim'

Tüm Türkiye'nin şarkı yarışmasından sonra tanıdığı, ünlü sanatçı Sibel Can'ın "Veliahtı" olarak gördüğü genç kız, "Şarkı söylemeyi çok özledim. Müziği asla bırakmayacağım" dedi

'Şarkı söylemeyi çok özledim'
Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan ve yaklaşık 2 aydan bu yana GATA'da tedavi gören Mutlu Kaya, geçici olarak taburcu edildi. Özel bir televizyon kanalındaki ses yarışmasına katıldıktan sonra tüm Türkiye'nin tanıdığı ve Sibel Can'ın da "veliahtı" ilan ettiği Mutlu Kaya, geçen 18 Mayıs'ta, Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki evinde, eski erkek arkadaşı Veysi Candan'ın silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanmıştı. Uzun süre, Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören genç kız, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun girişimleriyle 2 ay önce özel ambulas uçakla Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) sevk edildi. O günden bu yana tedavisi GATA'da sürdürülen genç kız, geçici olarak taburcu edilince Ergani'deki evine döndü.

GELECEĞE DAİR UMUTLU

Mutlu'nun tedavi sürecinde çok yıprandığını, bu nedenle de doktorlar tarafından dinlenmesi için üç aylığına taburcu edilerek eve gönderildiğini anlatan anne Hanım Kaya, "Bu sürenin ardından yeniden tedavi sürecine geçilecek. Tedavi süreci de 3 yıl sürecek. Tedavi zorlu geçecek ama çok mutluyum. Şimdi iletişimimiz çok daha iyi. Önce anlamıyordu, dinlemiyordu, şu an her şeyimiz iyi, konuşmamız iyi, geçmişe göre çok büyük bir fark var. Kızım ölümlerden döndü. Ama GATA'ya sevk edilince bir anne olarak dünyalar benim oldu. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve eşi Sare Hanım'a, Ergani halkına, Kaymakamımıza, Diyarbakır Valimize, teşekkür ediyorum. Bizleri hiç yalnız bırakmadılar, çok yardımcı oldular" dedi. Oldukça kilo veren ve konuşmakta zorlanan Mutlu Kaya'nın ağzından çıkan ilk kelimeler "Şarkı söylemeyi özledim'' oldu. Mutlu Kaya, "Ben hâlâ olayın şokundayım. Her şey hala rüya gibi. Kendimi çok iyi hissediyorum. Daha da iyi olacağım. Yine müziğe devam edeceğim. Müziği asla bırakmam. Halen şoktayım. Daha bir şey düşünemiyorum. Ama en çok şarkı söylemeyi özledim'' dedi.

3 YILLIK TEDAVİ SÜRECİ

Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) kaldırılan Mutlu Kaya, buradaki tedavisinin ardından dün Ergani'deki baba evine geldi. Çok yıprandığı için 3 ay dinlendikten sonra yeniden GATA'ya dönecek olan Mutlu Kaya'nın tedavi süreci 3 yıl sürecek.

BİZE ULAŞIN