'Eli tetiğe çarptı tabanca patladı'

İstanbul'da, 20 yaşındaki Dilara'nın ölümüyle ilgili aranan 38 yaşındaki işadamı Mehmet Y., teslim oldu. Mehmet Y. ifadesinde "Tabancayı, beni vursun diye uzattım. Almak isterken eli tetiğe çarptı, silah patladı" dedi

'Eli tetiğe çarptı tabanca patladı'
İstanbul Güngören'de başına isabet eden tek kurşunla yaşamını yitiren 20 yaşındaki Dilara Minel Demir'in ölümü ile ilgili aranan işadamı polise teslim oldu. İşadamının genç kızı hastaneye getirdikten sonra ölüm haberini alınca kaçtığı belirlendi. İstanbul'da bir markette kasiyer olarak çalışan Dilara, geçtiğimiz salı günü saat 14.30 sıralarında, Güngören Davutpaşa'da tabancayla başından vuruldu. 38 yaşındaki işadamı Mehmet Y. tarafından Bakırköy Devlet Hastanesi'ne götürülen genç kız, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENİNCE...
İddiaya göre, Dilara'nın ölüm haberini alan işadamı Mehmet Y., hastaneden ayrıldı. Cinayet Masası olayla ilgili soruşturma başlattı. Genç kızın ölümüne neden olan silahın, Dilara'yı hastaneye getiren Mehmet Y.'ye ait olduğu belirlendi. Polis, genç kızla arkadaş olduğu tespit edilen, evli ve 3 çocuk babası Mehmet Y.'nin peşine düştü. Zanlı olarak aranan Mehmet Y. emniyete teslim oldu ve olayın kaza olduğunu iddia etti.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Genç kız ile üç yıldır aşk yaşadıklarını öne sürülen Mehmet Y. ifadesinde, "Dilara otomobilin arka koltuğunda oturuyordu. Uzun zamandır kendimize ait özel bir ev istiyordu. Onu sevmediğimi söylüyordu. Ben de tabancamı çıkarttım. Ona uzattım. 'Seni sevdiğime inanmıyorsan beni vur' dedim. Silahı almak isterken eli tetiğe çarptı ve tabanca patladı. Her şey kazayla oldu" dedi. Zanlı adliyeye sevk edildi.

BİZE ULAŞIN