Katliam gibi kaza: 7'si çocuk 13 ölü

İstanbul'dan bayram tatili için Adıyaman'a giden ailenin aracı, Niğde'de bariyerlere çarptı. Arkadan gelen ve Hatay'a kız istemeye giden 3 kişinin içinde bulunduğu otomobil de ticari araca çarptı. Hurdaya dönen ticari araçta bulunan 7'si çocuk 11 kişi ile otomobilde bulunan 2 kişi öldü

Katliam gibi kaza: 7'si çocuk 13 ölü
Trafik canavarı tatil yapmadı... İstanbul'dan bayram için memleketleri Adıyaman'a gitmek üzere yola çıkan aile, önceki gece saat 02.00 sıralarında Niğde'nin Bor ilçesi yakınlarına ulaştı. Ancak Obruk Mevkiine geldiklerinde ailenin içinde bulunduğu hafif ticari araç kontrolden çıkarak, yolun iki tarafındaki bariyerlere çarptı. Bu sırada Nevşehir'den kız istemeye Hatay'a gitmek üzere yola çıkan ve arkalarından gelen 3 kişinin içinde bulunduğu otomobil de, ticari araca çarptı.

DAMAT ADAYI KURTULDU
İki aracın da hurdaya döndüğü kazada, hafif ticari araçta bulunan sürücü Yunus Kamar (29) ve eşi Nesibe Kamar (29) ile 3.5 aylık Adem Kamar, Ali Kamar (1), Zeynep Kamar (4), Evren Kamar (6), Mehmet Kamar (8), Reyhan Kamar (8), Muhammet Kamar (10), Ahmet Kamar (35) ve Nigar Kamar (40) olay yerinde, diğer otomobilde bulunan sürücüsü Soner Gürbüz ve Hamdullah Akyüz (45), ağır yaralı olarak kaldırıldıkları hastanede öldü. Kazadan sadece otomobilde bulunan damat adayı Emrah Özçelik (25) kurtuldu. Soner Gürbüz'ün kazadan 10 dakika önce direksiyona geçtiği öğrenildi. Kaza nedeniyle yol bir süre trafiğe kapandı.

GEZİ KANA BULANDI
İstanbul' dan Kapadokya gezisine giden grubu taşıyan Yaşar Güleryüz'ün (60) kullandığı minibüs, Tuzgölü'nün kenarında mola verdi. Yeniden yola çıkan minibüs, Aksaray'a 50 kilometre kala zikzaklar çizmeye başladı. Ardından kontrolden çıkan minibüs şarampole devrildi. 35 yaşındaki Elif Kutluyan'ın öldüğü kazada, 19 kişi de yaralandı. Yaralılardan biri sürücünün direksiyon başında uyukladığını öne sürdü.

BİZE ULAŞIN