Dönüş çilesi erken başladı

Kurban Bayramı tatilinin sonuna yaklaşılırken tatilcilerin İstanbul dönüşü de çileli başladı. Topçular İskelesi'nde uzun kuyruklar oluşurken, Yalova-Kocaeli karayolu kilitle

Dönüş çilesi erken başladı
Bayram tatilinin 9 güne çıkmasıyla memleketlerine ve tatil beldelerine akın eden vatandaşlar önceki gün akşam saatlerinden itibaren dönüşe geçince çile de başladı. Kurban Bayramı'nı memleketlerinde geçirmek için arife günü ve öncesinde İstanbul'dan ayrılan tatilciler, yarın okulların açılacak olması nedeniyle, önceki günden itibaren dönüşe geçti. Bu nedenle D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu'nun Kocaeli kesiminde birçok noktada yoğunluklar yaşandı.

FERİBOT SAYISI ARTIRILDI

Ege ve Akdeniz bölgelerinden dönüşe geçen ve deniz ulaşımını tercih eden tatilciler de, Yalova'daki Topçular Feribot İskelesi'nde uzun araç kuyrukları oluşturdu. Dün öğleden sonra hızla artmaya başlayan araç trafiği, iskeledeki istif alanını tamamen doldurdu. Topçular Feribot İskelesi'ndeki yoğunluk yüzünden, Yalova-Kocaeli karayolunda da trafik durma noktasına geldi. Çamlıca gişelerinde de kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Eskihisar-Topçular hattında 12 olan feribot sayısı artırılarak 18'e çıkarıldı. Bugün gerçekleştirilecek 576 sefer ile yaklaşık 35 bin aracın geçiş yapması bekleniyor. Lapseki-Gelibolu ile Çardak-Gelibolu arası feribot seferlerinde de ciddi bir araç yoğunluğu yaşanıyor. Bursa-Çanakkale yolunda ulaşımın sağlıklı seyir etmesi için polis ekipleri yoğun mesai yapıyor.
Halit TURAN - Tarık YILMAZ - Metin HARIKÇI - Abbas ÇAKAR - Mustafa KAYA - Kasım ŞAHİN - Gürkan DÜZENLİ

BİZE ULAŞIN