Aşk engel tanımadı!

Muğla'da yaşayan 1 metre 20 santim boyunda cam kemik hastası Gönül Oduncu ile Furkan Arslan dünya evine girdi.

Aşk engel tanımadı!
Muğla'nın Fethiye ilçesinde 1 metre 20 santim boyunda 33 kg ağırlığında, doğuştan cam kemik hastası olan 19 yaşındaki Gönül Oduncu, su tesisatçısı 22 yaşındaki Furkan Arslan ile dünya evine girdi. Düğüne genç kızın Fethiye'deki engelli arkadaşları da katıldı. Cam kemik hastası genç kız bir elinde koltuk değneği, sandalyeye oturarak, damat ile karşılıklı oyunlara katılabildi.

Fethiye'nin Kargı Mahallesi'nden Nursel-Ahmet Oduncu çiftinin 2 çocuğundan biri olan doğuştan cam kemik hastası olan Gönül Oduncu, internetten tanıştığı Furkan Arslan ile kurduğu sevgi bağını evlilikle noktaladı. Sevginin engel tanımadığı Kargı İlkokulu bahçesindeki düğün törenine yoğun ilgi oldu. Damat Furkan Arslan'ın sık sık gelini öptüğü oynarken sarıldığı gözlenirken, yakınları ve arkadaşları da para taktılar.


BABASI VERMESE KAÇIRACAKTIMDamat Furkan Arslan ile cam kemik hastası bedensel engelli Gönül Oduncu, gazetecilere yaptığı açıklamalarda, sevginin engel tanımadığını söyledi. Damat Furkan Arslan, "Bu aşk 1,5-2 yıl kadar önce internette sosyal paylaşım sitesinde başladı. Fizik Tedavi Merkezi'nde karşılaşıp tanıştık. Artısına eksisine kadar bu evlilik için her şeyi konuştuk. Sonunda evlenmeye karar verdik. Ailesine söyledi. Ben istemeye gittim. 5 ay öncede ailesinden istettim. Babası vermeseydi inanın kaçıracaktım. İşte sevgi engel dinlemiyor. İlk başlarda alışamamıştım. Devamlı empati kurarak, mutlu olmanın yolunu buldum. Onu mutlu etmeyi kendimde zorunluluk hissettim. Ne engel olursa olsun Türkiye'nin neresinde olsa onu alacaktım. Aşk bu olsa gerek. Şimdi ben eşimin eli ayağı olacağım. Birlikte bütün sorunları aşacağız. Bir gün o bana yemek pişirecek, ertesi gün ben ona pişireceğim. Ama biz çok mutlu olacağız" dedi.


GELİN, "ÇOK MUTLUYUM"


Gelin Gönül Oduncu ise, "Çok mutluyum. Tanıştık, görüştük. Sonra işi ilerlettik. Bu düğün için gelen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.


GELİN ARABASINDAKİ YAZI DİKKAT ÇEKTİ


Gelin arabası olarak Şahin marka otomobil süslenirken, otomobildeki yazı dikkat çekiciydi. "Telaşımı Hoş Gör, Islandığım İlk Yağmurumsun" yazılı gelin arabasına bindirilen çift, herkese el sallayarak düğün alanından ayrıldılar.

İŞ ARAYACAKLAR


Furkan Arslan su tesisatçısı olduğunu geçimini bu mesleği ile yapmak istediğini söylerken, eşininde bir kurumda iş verilmesi halinde çalışabileceğini söyledi. Özellikle gelinin babası Ahmet Oduncu, gelin ve damada yaşamları için iş bulunması gerektiğini belirtti. Baba Oduncu, "Bu gençler mutlaka bir işe yerleştirilmeli. O zaman bu evlilik çok güzel gider" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN