Dönüş yolu yine kan gölü: 29 ölü

Dün yurdun dört köşesinden bayram dönüşü için evlerine doğru yola çıkan sürücüler yine ölüm haberlerini getirdi bize. Kimi gençliğiyle, kimi hikâyesiyle yürekleri dağladı

Dönüş yolu yine kan gölü: 29 ölü
Antalyaspor eski Başkan Adayı işadamı Necati Yılmaz'ın 19 yaşındaki oğlu İlyas Yılmaz'ın kullandığı lüks cip, Isparta'da aşırı hız nedeniyle kontrolden çıkarak refüje çarptı ardından da takla attı. Necati Yılmaz ile aracı kullanan oğlu yaralandı. İşadamının kızı Ayşe Sevgi Yılmaz ile eşi Sabriye Yılmaz öldü.
Bayram tatili için gittikleri Samsun'dan Tekirdağ'a dönen Ahmet Çaycı'nın (45) kullandığı otomobil, İstanbul Silivri'de kontrolden çıkarak yol kenarındaki bariyeri aşıp takla attı. Sürücü Ahmet Çaycı, Sedat Çaycı (18), Bilge Çaycı (21) ve Fatma Çaycı olay yerinde öldü. Ramazan Çaycı ve Hediye Çaycı ise ağır yaralandı.
Sivas'tan Kayseri'ye giden Selim Dede'nin kullandığı otomobil, kente 7 kilometre kala kontrolden çıkarak karşı şeritteki Nazif Ateş'in kullandığı otomobille çarpıştı. Ateş'in aracındaki Fadime Ateş (65) ile Dede'nin aracındaki Yusuf Dede'nin (12) öldüğü kazada, 7 kişi de yaralandı.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala ile eşi Hilal Pala Antalya'dan tatil dönüşü Burdur'da meydana gelen kazada yaşamını yetirdi. Pala'nın çarptığı aracın sürücüsü de yaşamını yitirdi.
Şanlıurfa Birecik'de iki otomobilin çarpışması sonucu Medine Dönmez (63) ölürken 3 kişi de yaralandı. Karaköprü ilçesinde de yolun karşısına geçmeye çalışan yaşlı bir adam, bir otomobilin çarpması sonucu öldü.
Kütahya'nın Köprüören köyünde Yasemin Güngör, yolun karşısına geçerken aşırı hız yapan Fatih Benli'nin kullandığı minibüsün altında kaldı. Genç kız yakınlarının gözü önünde olay yerinde öldü.
Yozgat'ta Doğan Ata'nın (50) kullandığı araç, Cengiz Çakır'ın (45) kullandığı otomobile arkadan çarptıktan sonra şarampole yuvarlandı. Sürücü Ata öldü, 4 kişi yaralandı.
Gaziantep'te yakınlarının düğününe giden Azrak ailesinin içinde bulunduğu minibüs devrildi. Kazada 5 kişi ölürken 6 kişi de ağır yaralandı.
Gaziantep'te parkta oyun oynayan 6 yaşındaki Suriyeli Ayşe Ahmet koşarak yola çıkınca otomobilin altında kalarak can verdi.
Erzurum'da bariyerlere çarpan araçtaki 3 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.
Tokat'ta Muhsin Çam (41) yolun karşısına geçmeye çalışırken ezilerek hayatını kaybetti.
Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde şarampole devrilen otomobilin sürücüsü Bahattin Kılınç öldü.
Çorum'un Osmancık ilçesinde aydınlatma direğine çarpan otomobilin sürücüsü Hüseyin Dönener (86) öldü.
Mersin'de beden eğitimi öğretmeni Koray Alkan (36), motosikletiyle seyir halindeyken arkadan bir otomobilin çapması sonucu yaşamını yitirdi.

İhsan TUNÇOĞLU-Erdoğan ÖZTÜRK-Tarık YILMAZ-Mehmet YILDIRIM-Ersan ARSLAN

BİZE ULAŞIN