Hastanede 4X3 bayramı

Konya'da özel bir hastanede birer gün arayla dört üçüz doğumu gerçekleştirildi. Üçüzlerini Kurban Bayramı'nda kucaklarına alan çiftler mutluluklarını ebe ve hemşirelerle paylaştı

Hastanede 4X3 bayramı
  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 28.09.2015 ABONE OL
Konya'da özel bir hastanede art arda üçüz bebek dünyaya getiren 4 anne, sağlıklı bir şekilde doğan bebeklerini kucağına aldı. Hastanenin yeni doğan yoğun bakım birimi sorumlusu Uzm. Dr. Fatih Şanlı (üstte) hastanede görevli ebe ve hemşirelerle birlikte çiftlerle mutluluk pozu verdi. Şanlı "Bayram öncesi çifte bayram sevinci yaşasınlar" diye 3 aileyi taburcu ettiklerini söyleyerek "Diğer ailemizin bebeklerinin tedavisi hala devam ediyor. 12 bebeğimizin hepsini sağlıklı şekilde ailelere teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdi taburcu oldular. Bebeklerimizden bazıları normal bazıları da tüp bebek yöntemiyle dünyaya geldi" diye konuştu.

'Bu duygu tarif edilemez'

Aşılama yönteminin ardından hamile kalarak üç bebek sahibi olan 27 yaşındaki Rukiye Öz (üstte) üçüzlerini sağlıklı şekilde kucağına almanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Bu duygunun tarif edilemez olduğunu anlatan baba Gökhan Öz ise (üstte) "Eşimin hamile kaldığını öğrenince bir anda baba olmanın heyecanı sardı. Üçüz bebeğimiz olacağını öğrendiğimde heyecanım daha da arttı. Sabırsız bekleyişin ardından bayramda üçüz evlatlarımıza kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu. Mehmet ve Emine Dilek Yurdal çifti de üçüz bebeklerine Şefika Derya, Saliha Deniz ve Bahattin Gökay isimlerini verdi.

17 yıl boyunca mücadele ettiler

17 yıldır gördükleri tüp bebek tedavisinin ardından, 3 bebek sahibi olan baba Hasan Ali Yelten (55), eşi Mihriban Yelten artık çok mutlu. Hasan Ali Yelten 'Yıllardır tüp bebek tedavisi görüyorduk. Eşim hamile kaldı. Doğuma geldiğimizde üçüzlerimizin olacağını bilmiyorduk. Üç çocuğumuz birden oldu. Bu bize Allah'ın bir lütfu. 17 yıl sonra bebeklerimizi kucağımıza aldık. Adeta çifte bayram yaşıyoruz. Şimdi çok şükür iki erkek, bir kız çocuğuna sahip olduk." dedi. Anne Mihriban Yelten (55) ise yıllardır gördükleri tedavi dolayısıyla çok sıkıntılı günler geçirdiklerini, ancak maddi ve manevi sıkıntılara birlikte göğüs gerdiklerini söyleyerek "Rabbim dualarımızı kabul etti. İnşallah hayırlı insanlar olurlar" dedi.

BUGÜN NELER OLDU