İstanbul polisine izinleri iptal ettiren "aşk"

İnternet üzerinde tanışan ve bir yıldır konuşan ABD vatandaşı 13 yaşındaki bir kız ile 20 yaşındaki Suriye uyruklu gencin yolu İstanbul’da kesişti. Bayram öncesi ortadan kaybolan 13 yaşındaki kızın kaçırılma ihtimali üzerine polis alarma geçti, bayram izinleri iptal edildi.

İstanbul polisine izinleri iptal ettiren aşk
Ancak internet üzerindeki aşkıyla kaçtığı belirlenen 13 yaşındaki kız çocuğu Fatih'te bir otel odasında bulundu. Genç kızın ailesinin şikayeti üzerine gözaltına alınan Suriye'li genç ise ifadesinde "Onu çok seviyorum. Aramızda bir şey geçmedi. Ayrı odalarda kaldık" dedi.


OTELDEN KAYBOLDU


Suudi Arabistan asıllı ABD vatandaşı, 13 yaşındaki kız, 10 gün önce tatil için İstanbul'a geldi. H.D.B. annesi Hayma C. ve kardeşleriyle birlikte, Gayrettepe'deki bir otele yerleşti. Genç kız, Kurban Bayramı arifesinde ortadan kayboldu. Aile emniyete giderek kızlarının kaybolduğunu belirtti, "İnternetten bir gençle konuşuyordu" dedi.


POLİSTE BAYRAM İZİNLERİ İPTAL EDİLDİ


Ailenin, Türkiye'deki tatilini organize eden danışmanlık şirketi, kızın kaçırıldığını iddia etti. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Asayiş Şube Müdürlüğü alarma geçti. Bayram iznindeki bazı polisler, göreve çağrıldı. Ancak kısa süre sonra, iddianın asılsız olduğu anlaşıldı. H.D.B.'nin 1 yıl önce, sosyal medya üzerinden Suriyeli Mahommad M. ile tanıştığı belirlendi. Yaklaşık 1 yıldır internet üzerinden görüşen ikilinin birbiriyle gönül ilişkisi yaşadığı ve İstanbul'da buluştukları ortaya çıktı. Bu arada savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Suriyeli gençle evlenmek istediği öne sürülen H.D.B., ortadan kaybolduktan bir gün sonra annesini aradı. Fatih'te sevdiği gencin yanında olduğunu söyleyen H.D.B., kaldığı adresi tarif etti. Anne Hayma C., Beşiktaş Çocuk Büro Amirliği ekiplerine de haber vererek Fatih'e

BİZE ULAŞIN